SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ?

Ramazan Çetnkaya
Ramazan Çetnkaya
301 2 sene önce 72 Görüntülenme

Merhaba

Bir web sitem var “A” diye. Web tasarım ile uğraşıyorum. SEO olsun diye “B” alan adını da ilkine yönlendirmek istiyorum. SEO açısından yararlı olur mu yada zararlı.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Özgür Aksoy
    özgür Aksoy 14 Ağustos 2015, 15:01

    Merhaba Ramazan Bey,

    Siteler arası 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz. Bu yönlendirmelerin SEO açısından olumsuz bir yanı yoktur. Eğer aktif olarak A sitenizi kullanacak iseniz B sitenizi 301 yönlendirmesi ile A sitesine yönlendirebilirsiniz. Bu durumda B sitesinin tüm gücü A sitesine yönlenerek SEO anlamında sitenize bir katkı sağlayacaktır.

    Size önerim sitelerinizi ana siteye yönlendirmekten ziyade size fayda sağlayacağını düşündüğünüz alan adlarını paravan bloglar yada yan web siteleri olarak inşa edip bunların üzerinde de SEO çalışmaları gerçekleştirmeniz olacaktır. Bu şekilde belirli bir kaliteye gelen web siteleri üzerinden kendi ana domaininize backlink almanız hem sektörel backlink olacağı için faydalı olacak hemde kendi backlink inşanızı kurgulamış olacaksınız. Bu domainler kendi alanlarında da sıralamalarda çıkacağı için serp arama sonuçlarında birden çok sonucu kullanıcılarınıza göstererek daha çok fayda sağlamış olursunuz.

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ? Sorusunu Cevapla

X