SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ?

0
Ramazan Çetnkaya
Ramazan Çetnkaya
301 4 sene önce 640 Görüntülenme

Merhaba

Bir web sitem var “A” diye. Web tasarım ile uğraşıyorum. SEO olsun diye “B” alan adını da ilkine yönlendirmek istiyorum. SEO açısından yararlı olur mu yada zararlı.

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 14 Ağustos 2015, 15:01

  Merhaba Ramazan Bey,

  Siteler arası 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz. Bu yönlendirmelerin SEO açısından olumsuz bir yanı yoktur. Eğer aktif olarak A sitenizi kullanacak iseniz B sitenizi 301 yönlendirmesi ile A sitesine yönlendirebilirsiniz. Bu durumda B sitesinin tüm gücü A sitesine yönlenerek SEO anlamında sitenize bir katkı sağlayacaktır.

  Size önerim sitelerinizi ana siteye yönlendirmekten ziyade size fayda sağlayacağını düşündüğünüz alan adlarını paravan bloglar yada yan web siteleri olarak inşa edip bunların üzerinde de SEO çalışmaları gerçekleştirmeniz olacaktır. Bu şekilde belirli bir kaliteye gelen web siteleri üzerinden kendi ana domaininize backlink almanız hem sektörel backlink olacağı için faydalı olacak hemde kendi backlink inşanızı kurgulamış olacaksınız. Bu domainler kendi alanlarında da sıralamalarda çıkacağı için serp arama sonuçlarında birden çok sonucu kullanıcılarınıza göstererek daha çok fayda sağlamış olursunuz.

Cevapla

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ? Sorusunu Cevapla

Başka bir alan adını 301 yönlendirmesinin SEO katkısı Nedir ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla