SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Banner Reklam Nasıl Olmalı?

0
Fatih Şen
Fatih Şen
Resim Özgünlüğü 4 sene önce 1020 Görüntülenme

Merhaba. Sitem için kaliteli sitelerden backlink ve banner reklamları alacağımda. Son zamanlarda anahtar kelimeye link almaya korkar olduk. Siteismi şeklinde backlinkler alıyoruz. Yani backlink ve banner reklamlarından en iyi nasıl verim alabilirim. Şimdiden teşekkürler hocam.

Banner Reklam Nasıl Olmalı? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 11 Temmuz 2015, 12:50

  Başka bir siteye ait Rss eklemek banner reklamlarda olduğu gibi zarar vermez, aksine Rss’sini eklediğiniz web sitesine daha çok fayda sağlayacaktır. Eğer sizde sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız Rss’nizi başka web sitelerine ekleyebilirsiniz.

 • rumma
  0
  Rumma 11 Temmuz 2015, 10:09

  Siteye başka bir sitenin rss sini eklemek zarar verir mi banner gibi..

 • Kerem
  0
  Kerem 10 Temmuz 2015, 11:08

  Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederiz, oldukça faydalı oldu.

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 10 Temmuz 2015, 09:03

  Merhabalar,

  Sitenize alacağınız banner reklamların SEO açısından size çok fazla bir faydası olmayacaktır. Aksine sağladığı faydadan çok zararı olabilir. Reklamı alacağınız sitenin 5 bin adet sayfası olduğunu düşünün, vermiş olduğunuz banner reklam her sayfada görüneceği için siz bir web sitesi üzerinden 5 bin adet link almış olacaksınız. Web sitenin indekslenme süresine göre bu linklerin sizin tarafınızdan backlink olarak algılanması biraz zaman alabilir fakat yeni yani bebek bir web sitesine sahipseniz birden bu kadar çok sayıda backlink almış olmak size zarar verecektir. Bunun dışında tek bir site üzerinden bu kadar fazla backlink almış olmak size çok fazla fayda sağlamayacaktır. Bu reklam modeli size belirli bir süre için trafik getirebilir, bu açıdan elbette fayda sağlayacaksınız ( Fayda sağlama durumu banner reklamı almış olduğunuz web sitesinin kalitesine göre değişiklik gösterecektir. ) fakat SEO açısından bu tarz bir çalışma yapmanız kesinlikle önerilmez.

  Aldığınız backlinkleri korumak, en az backlink almak kadar önemlidir. Eğer bu banner reklam belirli bir süre yayınlanacaksa sizde bir süre sonra çok fazla sayıda backlink aldığınız gibi çok fazla sayıda backlink kaybetmiş olacaksınız, bu durum size SEO anlamında banner reklamının getirebileceği o çok az değeri de ortadan kaldırıp sitenize tamamen zarar verecektir.

Cevapla

Banner Reklam Nasıl Olmalı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla