SEO Hocası'na Sor

Backlinkleri Nereden Alabiliriz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Link İnşaası 5 sene önce 763 Görüntülenme

Kitaplarınızda ve gelen soru cevaplarına baktığımızda link almanın SEO yaparken ciddi bir kısmını oluşturduğunu görüyoruz. Peki linkleri nereden satın alacağız veya nasıl satın alacağız? SEO çalışması yapacağımız bir site içerisin paravan blogspot veya başka siteler mi kuracağız?

Backlinkleri Nereden Alabiliriz? için Yanıtlar

 • Çağatay GÜL
  çağatay Gül 3 Nisan 2020, 19:06

  Merhabalar Ahmet Bey,

  Backlink almak elbette web sitelerine çok büyük katkıları vardır. Fakat backlink alınırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar, backlink alacağımız sitenin;
  – Sitenin ilgilendiği sektör (Örneğin mobilya satıcısı olduğumuzu düşüelim. Sitemizin tanıtımını yapmak için, ev dekorasyonu, mobilya tasarımı vb. konseptine sahip siteler ile anlaşmak daha mantıklı bir seçim olacaktır.)
  – Domain değeri
  – Sitenin elde ettiği trafik
  – Sitenin spam skoru
  gibi değerlerini göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

 • Roman Adamita
  Roman Adamita 5 Eylül 2015, 13:06

  Merhabalar Ahmet Bey;

  Öncelikle kitaplarımıza duyduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Elbette her web sitesinin kaliteli backlink kaynaklara ihtiyaç duyar. Siteyi besleyecek en önemli unsurlarından birisi backlinktir. Doğru bir yol izledikten sonra her bağlantı size fayda sağlayacaktır. Yani backlink alımı için öncelikle bir strateji oluşturmalısınız. Bu strateji içerisinde mutlaka sektörünüzü iyi tanımalısınız. Link edineceğiniz her kaynağı mutlaka ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Blogspot, WordPress gibi paravan bloglar oluşturarak iyi dönüşler elde edebilirsiniz. Ancak bunu başarmak o kadar kolay olamayabiliyor. Örneğin bir blogspot sitesi açıp direkt ana sitenize link vermek yarardan çok zarar verir. Hele ki yükselmek istediğiniz anahtar kelimeler çok rekabetli ise hazırda bulunan büyük sitelerden link satın almak durumda kalırsınız. Bunun ücretsiz yolu, bolca sabırdır. SEO zaten adı altında sabırdır. Kitabımızı okuduysanız bunu birçok kez belirttik.

  Backlink dediğiniz sadece paravan bloglardan oluşmuyor. Bunun başında Sosyal Ağlar büyük rol oynar. Özellikle LinkedIn, Twitter, Facebook ve Google Plus gibi dev sosyal medya siteleri aktif olarak kullanırsanız geri dönüşü 2 kat hatta paylaşımalarınıza göre daha da artacaktır. Backlink, sadece linki ekleyip öylece bırakmaktan oluşmuyor. Kaliteli bir backlink oluşması için o kaynaktan ziyaret gelmesi gerekir, dolayısıyla bunu en çok sosyal medya sitelerinden yarar göreceksiniz.

Cevapla

Backlinkleri Nereden Alabiliriz? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla