SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlinkleri Nereden Alabiliriz?

0
Ahmet Ongun
Ahmet Ongun
Link İnşaası 3 sene önce 220 Görüntülenme

Merhaba, Kitaplarınızda ve gelen soru cevaplarına baktığımızda link almanın SEO yaparken ciddi bir kısmını oluşturduğunu görüyoruz. Peki linkleri nereden satın alacağız veya nasıl satın alacağız? SEO çalışması yapacağımız bir site içerisin paravan blogspot veya başka siteler mi kuracağız?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Backlinkleri Nereden Alabiliriz? için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  0
  Roman Adamita 5 Eylül 2015, 13:06

  Merhabalar Ahmet Bey;

  Öncelikle kitaplarımıza duyduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Elbette her web sitesinin kaliteli backlink kaynaklara ihtiyaç duyar. Siteyi besleyecek en önemli unsurlarından birisi backlinktir. Doğru bir yol izledikten sonra her bağlantı size fayda sağlayacaktır. Yani backlink alımı için öncelikle bir strateji oluşturmalısınız. Bu strateji içerisinde mutlaka sektörünüzü iyi tanımalısınız. Link edineceğiniz her kaynağı mutlaka ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Blogspot, wordpress gibi paravan bloglar oluşturarak iyi dönüşler elde edebilirsiniz. Ancak bunu başarmak o kadar kolay olamayabiliyor. Örneğin bir blogspot sitesi açıp direk ana sitenize link vermek yarardan çok zarar verir. Hele ki yükselmek istediğiniz anahtar kelimeler çok rekabetli ise hazırda bulunan büyük sitelerden link satın almak durumda kalırsınız. Bunun ücretsiz yolu, bolca sabırdır. SEO zaten adı altında sabırdır. Kitabımızı okuduysanız bunu birçok kez belirttik.

  Backlink dediğiniz sadece paravan bloglardan oluşmuyor. Bunun başında Sosyal Ağlar büyük rol oynar. Özellikle LinkedIn, Twitter, Facebook ve Google Plus gibi dev sosyal medya siteleri aktif olarak kullanırsanız geri dönüşü 2 kat hatta paylaşımalarınıza göre daha da artacaktır. Backlink, sadece linki ekleyip öylece bırakmaktan oluşmuyor. Kaliteli bir backlink oluşması için o kaynaktan ziyaret gelmesi gerekir, dolayısıyla bunu en çok sosyal medya sitelerinden yarar göreceksiniz.

Backlinkleri Nereden Alabiliriz? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et