SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlinkleri Nasıl Kullanmalıyım?

0
Emrah Polat
Emrah Polat
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 385 Görüntülenme

Merhaba, benim aynı sektörde 5 tane sitem var. Yeni bir site oluşturdum bu yeni oluşturduğum siteye diğer 5 siteden hangi backlink türü daha fazla faydalı olur?

Diğer 5 sitemden yeni açtığım siteye footer/sidebar link çıksam ilerde sorun yaşar mıyım? Çünkü siteler benim olduğu için alacağım linklerin kaldırılma durumu yok veya diğer 5 siteden yeni siteye tanıtım yazısı şeklinde mi link çıkmalıyım? Hangisi daha faydalı olur?

Backlinkleri Nasıl Kullanmalıyım? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 19 Mayıs 2014, 19:43

  Merhabalar Emrah Bey,

  Eğer aynı sektörde aynı bilgileri içeren site aynı IP adresinde barınıyorsa pek fazla bir etkisi olmayacaktır. 5 farklı IP adresinden ayrı tasarıma, ayrı içeriğe ve ayrı görselliğe sahip sitelerden ana sitenize “tanıtım yazısı” şeklinde link alımı yapmanızda eşsiz bir backlink kalitesine sebep olacaktır.

  Ayrıca footer yada sidebar’dan link alınmasını tavsiye etmemekteyiz çünkü Google en son geliştirdiği Hummingbird algoritmasından sonra bu tür linkleri pek hoş karşılamamaktadır. Kalıcı olmasının artısı elbette vardır fakat tanıtım yazısı şeklinde link çıkışı yapsanız bu işlem diğer siteler için çok daha sağlıklı ve kalıcı nitelikte olacaktır.

Backlinkleri Nasıl Kullanmalıyım? Sorusunu Cevapla