SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlink Paketleri SEO’ya Etki Sağlar Mı?

0
Petek
Petek
Link İnşaası 4 sene önce 401 Görüntülenme

1- Webmaster sitelerinde yorum yap backlink kazan diye bir bölüm açmışlar, siteye yorum yapanlar backlink kazanıyor, Google’ın farklı Ip numaralarından yapılan yorumların sahteliğini tespit etmesi çok güçtür diye düşünüyorum, siteye yarar sağlar mı?

2- Tanınmış bir markanın domain ismine kadın kelimesini ekleyip almayı düşünüyorum, aylık aranma hacmi 500 binin üzerinde, özgün içerikli, SEOya uygun başlık ve içerikten oluşan sağlam bir site hazırladığımızda bu domain adının da bize faydası olur mu? ( Yalnızca domain ismine güvenip açmayacağım, içerik SEOya uygun olacak)

3- x diyeti açtım, ilk sıradan aramalarda yer alıyordum, şuan 4’e düştüm, x diyetle ilgili tekrar konu açıp, 4. sırada yer alan bu diyete link vermek 1. sıraya tekrar yükselmeme yardımcı olur mu?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Backlink Paketleri SEO’ya Etki Sağlar Mı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 8 Haziran 2015, 15:28

  Merhaba Petek hanım,

  Öncelikle sorularınızı ayrı ayrı gönderebilirseniz her bir konu hakkında daha hızlı ve daha açıklayıcı yanıtlar gönderebiliriz. Sorularınızla ilgili cevaplarımız aşağıdadır.

  Yorum yaparak backlink edinmek artık SEO’ya fazla etkisi kalmadığını baştan belirtmek isteriz. Ancak eğer ki yorum yapacağınız websitesi kaliteli ve genel olarak güncel özgün içerikler içeriyorsa, oradan alacağınız backlinklerin SEO’ya etkisi olabilmektedir. Ayrıca farklı IP’lerden yorum yapmak yarar sağlayabilmektedir.

  Domain isminde rekabetli anahtar kelime içermesi arama sonuçlarında daha hızlı çıkabilmesi için bir avantaj sağlıyor. Websitenize özel ve ona uygun içerikler sunarsanız elbette faydası olacaktır. Ancak çok rekabetli kelime ise daha fazla çalışmalar gerektirecektir. Örneğin; Sosyal Medya’da aktif olmanız çok önemli.

  Eğer bir kere üstte kaldıysa ve ardından biraz zaman geçerek sıralamalardan düştüyse, o yaptığınız çalışmanın artık bir etkisi kalmadığını belirtmiştir. Onun yerine daha iyi çalışmalar yapmayı deneyebilirsiniz.

Backlink Paketleri SEO’ya Etki Sağlar Mı? Sorusunu Cevapla

Backlink Paketleri SEO’ya Etki Sağlar Mı? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et