SEO Hocası'na Sor

Backlink kalitesini arttırmak

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Link İnşaası 6 sene önce 670 Görüntülenme

Merhabalar bir bloğum var dekorasyon sektöründe. Site yaklaşık 5 aylık bir site ve şuan gayet iyi gidiyor. Sormak istediğim sitenin link kalitesini arttırmak için aylık ne kadar link almam gerektiği.

Linkleri parasıyla satın aldığım için kaliteli siteleri seçmeye ve bu kaliteli sitelerden tanıtım yazısı şeklinde almaya özen gösteriyorum. Ancak aylık kaç tane tanıtım almam gerektiği hakkında net bir fikrim yok.

Aylık 10 farklı siteden tanıtım yazısı almak domainin backlink kalitesini ne ölçüde yükseltir, veya bu sayı yeterli mi? Yoksa sağlam bir backlink alt yapısı için daha mı fazla link almam gerekir?

Backlink kalitesini arttırmak için Yanıtlar

  • admin
    Admin 12 Aralık 2014, 13:24

    Merhabalar Emrah Bey,

    Link kalitesini arttırmak için kaliteli ve prestijli haber sitelerinden ve sektörünüzle alakalı kendini kanıtlamış sitelerden backlink alımları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medyada ve site içerisinde sürekli aktif olmanızı öneririm. Tanıtım yazıları doğru ve planlı şekilde kullanıldığında backlink kalitesi en yüksek olan bir çalışma şeklidir. Ancak sadece tanıtım yazısı üzerinden gitmek ilerleyen dönemlerde sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden backlink çeşitliliğine önem vermeniz gerekiyor. Alınacak backlink sayısı olarak rakiplerinizi detaylı bir şekilde analiz edip ne kadar sürede backlink aldıklarını tespit ederek ortalama değerlere ulaşabilirsiniz. Sürekli backlink alımları sitenin ceza almasına neden olabilir. Bu yüzden belirli aralıklarla backlinkler almak ve backlink çeşitliliğine önem vermeniz gerekiyor.

    İsterseniz sitenize 14 kişilik profesyonel ekibimizle SEO desteği uygulayabiliriz. Çalışmalarımız hakkında detaylı bilgiyi bu adreste http://www.SEOhocasi.com/tum-SEO-hizmetlerimiz/ bulabilirsiniz.

Cevapla

Backlink kalitesini arttırmak Sorusunu Cevapla

Backlink kalitesini arttırmak ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla