SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

1
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 1 sene önce 409 Görüntülenme

Merhaba, önceden web siteme dofollow link çıkışı ile haber sitelerinden tanıtım yazısı aldığımda oldukça yararlıydı fakat şuanda sanırım durum öyle değil. En son yüklü bir miktar ücret yatırarak aldığım kaliteli haber sitelerinden anahtar kelimem bold olacak şekilde dofollow veya nofollow link çıkışları hiçbir işe yaramadı. Backlink alırken nelere dikkat etmeliyiz veya nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler…

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor? için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 28 Mayıs 2018, 09:11

  Merhaba, Google güncellemesinde alınan bağlantılara yönelik çok önemli bir duyuru yapmıştır. Almış olduğunuz Backlink kalitelisi ise faydasını zararlı ise anında zararını görebilirsiniz. Anahtar kelimelere yönelik Backlink almak faydalıdır lakin almış olduğunuz site son derece alakalı ve kaliteli olmak zorunda.

  Daha önceden aldığınız siteden devamlı Backlink almak yerine sektörünüz ve benzer kaliteli sitelere yönelmeniz gerekir ayrıca link çıkış oranının fazla olmaması gerekli çünkü sizlerden sonra binlerce kişi ücretli bağlantı alacağı için artık alınan sitenin gücü kalmayacak ve spam etkisi yaratmaya başlayacaktır.

  Farklı sektör ve kalitesiz içerikler hatta kötü içeriklere sahip olan sitelerden gelen bağlantıları Search Console aracılığıyla engellemeniz gerekiyor. Nofollow bağlantı arada bir alınan bilir zaten nofollow olmayan bağlantılar otomatik olarak Dofollow etkisi görüyor ücretli bağlantı almak yerine doğal Backlink almanız daha faydalı olacaktır.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor? Sorusunu Cevapla

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor? ile Benzer SEO Yazıları