SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

1
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 3 hafta önce 33 Görüntülenme

Merhaba, size şöyle bir soru sormak istiyorum. Önceden web siteme dofollow link çıkışı ile haber sitelerinden tanıtım yazısı aldığımda oldukça yararlıydı fakat şuanda sanırım durum öyle değil. En son yüklü bir miktar ücret yatırarak aldığım kaliteli haber sitelerinden anahtar kelimem bold olacak şekilde dofollow veya nofollow link çıkışları hiçbir işe yaramadı. Tek 1 sıra bile üste çıkmadı. Backlink alırken nelere dikkat etmeliyiz veya nasıl bir yol izlemeliyiz? Teşekkürler…

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor? için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 28 Mayıs 2018, 09:11

  Merhaba, öncelikle şöyle iza etmem gerekiyor daha önceki sorularda bahsetmiş olduğumuz üzere, aldığınız backlink kalitelisi ise faydasını zararlı ise anında zararını göreceksiniz diye Google güncelemesiyle Backlink etkisini duyurdu.

  Daha önceden aldığınız siteden devamlı backlink almak yerine sektörünüze göre kaliteli sitelere yönelmeniz gerekiyor sizlerden sonra binlerce kişi ücretli backlink aldığı için artık alınan site spam etkisi görmeye ve tüm sitelere zarar vermeye başlayacaktır.

  Ayrıca Google arama sonuçlarında yükselmek için backlink sadece %5 oranında bir kriterdir. Bu sebeple Backlink yerine On Page SEO kısmına yönelmeniz gerekiyor.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor? Sorusunu Cevapla

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor? ile Benzer SEO Yazıları