SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlink alınacak sitenin Pagerank değeri kaç olmalı ?

-2
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Link İnşaası 4 sene önce 683 Görüntülenme

Merhaba, sitem açılalı yaklaşık 1 ay oldu. Site içi SEO’da iyi durumdayız ve geliştirmeye devam ediyoruz. Site dışı SEO’da backlink almada kafama bir soru takıldı. Pagerank’ı 5-9 arası sitelerden alırsam sandbox tehlikesine girebileceğimi duydum. Backlink alacağım sitenin beni geliştirmesi için pagerank değeri en az kaç olmalı ?

Backlink alınacak sitenin Pagerank değeri kaç olmalı ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 19 Mart 2015, 13:17

  Merhabalar Burak Bey;

  Yeni açılmış bir site için site dışı çalışmalar yapılmadan önce mutlaka detaylı bir şekilde iyi bir analiz gereklidir. Yapılacak çalışmalar, rakiplerin yaptığı çalışmalar gibi kendi yolunuzu çizerken lazım olacak bir çok detaylı bilgiyi elde edebilirsiniz.

  Backlink alımından kastınız footer ve sidebar link ise doğal olmadığı için bu backlink türlerinden uzak durmalısınız. Daha doğal olan makale içerisinden link çıkışları çok daha sağlıklı olacaktır.

  Site dışı çalışma gerçekleştirirken ise pagerank değerini pek baz almayabilirsiniz. Google artık pagerank güncellemesi yapmadığı için bu değer de Google nezdinde artık çok fazla önemli olmamaktadır. Backlink alacağınız sitede daha çok çöp olup olmadığını anlamak için kaç adet link çıkışı olduğuna bakabilirsiniz. Eğer bir site doğal içeriklerden çok sadece tanıtım yazıları ile içerik sağlıyorsa bu çöp bir site olmaktadır. Bu siteler bir süre sonra sizin sitenize zarar verebilecek bir yapıya da dönüşebilir. Dolayısı ile bir sitede ne kadar tanıtım amaçlı yazı bulunduğuna dikkat edebilirsiniz. Aynı şekilde trustrank değerini de baz alarak hangi siteden backlink alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bir sitenin trustrank değerini ölçmek için aşağıdaki aracı kullanabilirsiniz.

  http://www.fuub.net/trustrank/

Backlink alınacak sitenin Pagerank değeri kaç olmalı ? Sorusunu Cevapla

Backlink alınacak sitenin Pagerank değeri kaç olmalı ? ile Benzer SEO Yazıları