SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Aynı Tanıtım Yazısını Tüm Forumlarda Paylaşmanın Faydası Var mı?

0
Ferhat Özal
Ferhat Özal
Kopya İçerik Kontrolü 4 sene önce 567 Görüntülenme

Merhabalar, günlük olarak siteme uygun 3-4 tane foruma tanıtım yazımı paylaşıyorum. Sizce aynı tanıtım yazısını paylaşsam yine de katkısı olur mu acaba? Ayrıca sitemdeki indexlenmiş bir yazıyı forumlarda yarım bir şekilde paylaşsam ve yazıma link versem yararı olur mu acaba?

Aynı Tanıtım Yazısını Tüm Forumlarda Paylaşmanın Faydası Var mı? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 1 Eylül 2015, 08:50

  Anladım Ferhat Bey. Sağlam forumlarda yazı paylaşmanızın faydası olacaktır. Ancak benzer yazılar paylaşırsanız bu durum yine kopya içerik sorunu oluşturacaktır.

 • Ferhat Özal
  0
  Ferhat özal 1 Eylül 2015, 08:43

  Hocam, o anlamda değil sadece ben sormak istedim, fakat sağlam forumlara özgün bir şekilde tanıtım yazımı paylaşsam yararlı mıdır acaba?

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 1 Eylül 2015, 06:32

  Merhabalar Ferhat Bey;

  Google’ın en çok önem verdiği durumlardan biri de kopya içeriktir. Kopya içerik barındıran ve bu yönde çalışmalar yapan sitelerin Google nezdinde eksi bir değeri vardır.

  Gelelim sorunuza; bir yazıyı birden fazla sitede paylaşmak kopya içerik sorununu yaratır. Hatta bu yazıları sadece tanıtım yazısı yayınlayan forumlarda paylaşmanız forumların kalitesine göre yine sitenize zarar verecektir. Bu tür forumlarda bilgiden çok sadece tanıtım yazıları yayınlandığı için sitenize doğrudan zarar verebilmektedir. Bu çalışmayı tüm forumlarda yaptığınızda yaptığınız çalışma başlı başına zarardır. Bu da önermediğimiz ve yapmadığımız bir durumdur.

  Ayrıca sitenizde yayınlanmış yazının bir bölümünü başka sitede yayınlayıp “devamı için tıklayın” şeklinde kendi sayfanıza yönlendirebilirsiniz. Ancak bunun yerine yazının tamamı değil bir bölümü alınarak yapılacaksa bu metnin de özgün olması sitenize daha fazla katkı sağlayacaktır.

Cevapla

Aynı Tanıtım Yazısını Tüm Forumlarda Paylaşmanın Faydası Var mı? Sorusunu Cevapla

Aynı Tanıtım Yazısını Tüm Forumlarda Paylaşmanın Faydası Var mı? ile Benzer SEO Yazıları