SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Aynı İçeriğin Farklı Dillerde Yayınlanması Problem Oluşturur mu?

0
Büşra Ç
Büşra Ç
Kopya İçerik Kontrolü 4 sene önce 759 Görüntülenme

Aynı özellikte site fakat biri ingilizce domain diğeri türkçe. İngilizce domainde ingilizce içerik olarak, türkçe domainde türkçe içerik olarak, aynı içeriğin farkli dilde farklı domaine girmesi SEOyu olumsuz etkiler mi ?

Aynı İçeriğin Farklı Dillerde Yayınlanması Problem Oluşturur mu? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 21 Eylül 2015, 20:16

  Merhabalar,

  Aynı içeriğin farklı domainlerde bile olsa bir kaç web sitesi üzerinde yayınlanması kopya içerik olarak algılanmaktadır. Bu durumda içeriği ilk yayınlayan yani en önce indeks alan web sitesi içeriğin asıl sahibi, bunu kopyalayan web sitelerinin içerikleri ise kopya olarak algılanmaktadır. Bu durum kopya içerik barındıran web siteleri için uzun vadede filtreye sebep olacak niteliktedir.

  Fakat söz konusu farklı diller olduğu zaman içerik kopya olarak değerlendirilmemektedir. Her ne kadar içerik aynı olsa dahi her dilin kendine özgü yazım ve anlatım kuralları vardır. Doğal olarak aynı içeriği farklı dillerde yayınladığınız zaman bu durum kopya içerik olarak algılanmaz. Bu durum SEO açısından olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Gerek farklı domain olsun gerekse aynı web sitesinin alt klasörü yada subdomaini olsun bu durum web siteleri için problem oluşturmayacaktır.

Cevapla

Aynı İçeriğin Farklı Dillerde Yayınlanması Problem Oluşturur mu? Sorusunu Cevapla

Aynı İçeriğin Farklı Dillerde Yayınlanması Problem Oluşturur mu? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla