SEO Hocası'na Sor

Aylardır Kafa Yorduğum ve Cevap Bulamadığım Sorunlar

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 7 sene önce 917 Görüntülenme

Emeğe ve azim neticesinde oluşan başarılara sonsuz saygım var. Severek ve gözlemleyerek çalışmalarınızı takip ediyorum. (bunu belirtmeden geçemedim)

Sorun şu ki;
Adresini belirtmiş olduğum PR 3 olan blogum önceleri günlük 25 bin sayfa görüntülemelerden (2012-2013), şu anda günde 100-200 sayfa görüntülemeye kadar düşmüş durumda. SEO kaynaklarını elimden gelen en büyük enerjiyle takip ediyor ve belirtilenleri bilgim dahilinde uygulamaya çalışıyorum. Hissiyatım şudur ki : “zemini balçık olan bir bölgeye bina dikmeye çalışmak” gibi bir durumdayım. Bir yerlerde bariz bir hata var ve ben bir türlü düzeltemiyorum. Bu hatayı düzeltsem bile neticesinin ne zaman alınmaya başlanacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Büyük ihtimalle yeni Google algoritmalarına baya yabancı kaldım sanırsam.

Sorularımı maddelemek gerekirse :
1. Büyük bir düşüş yaşadım. Google’da hala indexli olan bir sürü linkim var. Banlanma durumu söz konusu mudur?
2. Meta etiketleri konusunda emin değilim gereksiz etiketler mi kullanıyorum?
3. Domain şahsıma ait fakat blogger kullanıcısıyım. Bir host hizmeti satın alıp sil baştan yapmak istiyorum. PR de değişim olur mu? Eski linklerimin 404 vermemesi için ne yapabilirim? (yaklaşık 600 post var)
4. Alexa backlinkim 60 civarı gözüküyor ve sıralamam da iyi denecek seviyede. Google backlinkim nasıl 0 olarak gözüküyor?
5. Host hizmeti konusunda olumlu bir cevap veriyorsanız (özel olarak soruyorum) sizce hangi firmadan host hizmeti almalıyım? (wordpress kurulacak)
6. İçerik konusunda kendime güvenirim. Bu bağlamda bana verebileceğiniz ekstra tavsiyeler var mıdır?
7. Tüm kalbimle istememe rağmen neden hala mobil uygulamalarınız yok? 🙂
8. Böyle harika bir hizmeti sunacak yürek ve yüksek enerjiyi nereden elde ediyorsunuz?

Aylardır Kafa Yorduğum ve Cevap Bulamadığım Sorunlar için Yanıtlar

 • admin
  Admin 25 Nisan 2014, 14:52

  Merhabalar Emre Bey.

  Değerli olan sayfalarınıza 301 yönlendirmesi vererek aynı değerin korunması konusunda büyük bir adım atabilirsiniz 🙂

  İyi günler.

 • Emre Fatih
  Emre Fatih 25 Nisan 2014, 13:20

  Tüm ekibinize selam olsun. Aranızda bulunmak isterdim açıkçası.

  İş biraz teknik desteğe doğru gidecek ama son 1 sorum daha var:
  Diyelim ki host hizmeti satın aldım ve WordPress script kurdum. Önceki linklerimi hiç bozmadan, 404 lerden sıyrılmayı ve Google’ın gözünde kıymetli olan linklerimin olumsuz etkilenmesini nasıl engelleyebilirim?

  Örneğin bir aramada en üst sırada çıkan yazım bu geçişten sonra yine en üst sırada çıkmaya nasıl devam edebilir? İnşallah anlatabilimişimdir 🙂
  Tekrar teşekkür ederim.

 • admin
  Admin 24 Nisan 2014, 19:15

  Merhabalar Emre Bey.

  Sorularınıza madde madde cevap verelim.

  1) Google’dan banlanmış olabilirsiniz. Sitenizin indekslerinin olduğu banlanmadığınız anlamına gelmemektedir. Google cezalarının çeşitleri vardır.
  2) Gereksiz meta etiketi eklemekten kaçının. Aşırı olarak kullanılan meta etiketleri Google’ı fazla yönlendirme ve bilgi içerisine sokacağından dolayı tavsiye edilmemektedir.
  3) PageRank sayfalara verilen değerlerdir. Sayfa URL adresi 1 karakter değişse dahi bu işlem o sayfaya ayrılan PR değerinin yok olması demektir.
  4) Alexa ile Google tamamen farklı sistemlerdir. Google link site içi inşası güzel olan sitelerin sayfalarını linklemektedir. Alexa ise tamamen bir web sitesinin dünya ve ülke sıralamalarını gösteren bir sayı motorudur.
  5) Linux Hosting hizmeti veren firmalardan birini önerebilirsiniz.
  6) Tabi ki, sizlere https://www.seohocasi.com/nasil-seo-uyumlu-makale-yazilir/ konulu makalemizi okumanızı tavsiye etmekteyiz.
  7) Yazılım ekibimiz bu konuyla yakından inceleme yapmaktadır. Geliştirmeler ve mobil ile uyumluluk tamamlandığında bu hizmette sizlere sunulacaktır.
  8) Birbiriyle her saniye iletişimde olan 11 kişilik ekip, her sorunlara birlikte koşan ve ilgilenen profesyonel çalışanlar, müşterilerin sürekli olumlu geri dönüşleri ve mesai sonrası eğlence konusunda sınır tanımamamız 🙂

  İyi günler…

Cevapla

Aylardır Kafa Yorduğum ve Cevap Bulamadığım Sorunlar Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla