SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

ASP den wordpress’e geçiş

0
Serkan Akçay
Serkan Akçay
Yazılımsal SEO 5 sene önce 576 Görüntülenme

Merhaba hocam
Bizim bir asp web sitemiz vardı. Bayağıda eskiydi. Biz bir kelimeye çalışmıştık 70 lere gelmişti. Sunucu değiştirdik 140 geldi. Sonra wordpresse taşıdık ve web siteyi güncelliyip çok temiz site içi optimize ettik. Şimdide link inşaası yapıyoruz. Biz daha önceki sonuçtan daha ileriye gidebilir miyiz? WordPresse taşıdığımız için nasıl yol izlemeliyiz?

ASP den wordpress’e geçiş için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 26 Aralık 2014, 15:10

  Merhabalar Serkan Bey;

  Bu tür site taşıma yada sitede değişiklik yapıldığı süre içerisinde siteniz kısa bir süre dalgalanmaya girebilir. Bu dalgalanma, yaptığınız değişikliğe oranla değişeceği gibi yaptığınız site taşıma işlemiyle birlikte daha fazla sıralama kaybetmeniz normal olacaktır.

  Yapacağınız işlemler ile eski konumunuzdan daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Örneğin site içi düzenlemeleri çok iyi bir şekilde yaptığınızı belirttiniz. Bu değişiklikler sonucu sitenizin site içi düzenlemeleri tam anlamıyla SEO uyumluysa tabi ki sitenizin eski haline göre olumlu bir grafik çizebilirsiniz.

  Yapacağınız işlemler, sitenizin site içi düzenlemeler tamamen SEO uyumlu bir şekilde bittiği zaman ilk sayfadaki rakiplerinizi inceleyip, rakiplerinizin yaptığı çalışma türlerini belirleyerek aynı çalışmaları daha yoğun bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde rakipleriniz ile aranızdaki farkı kapatabileceksiniz. Bu durum da da sıralamalarda daha yukarıda yer almayı sağlamış olacaksınız. Yapacağınız bu çalışmalar sırasında backlink sayılarını değil backlink kalitelerini önemsemeniz daha doğru olacaktır. Yani 1000 adet niteliksiz backlink yerine 50 adet nitelikli backlink sitenize olabildiğince olumlu bir etki gösterecektir. Yapacağınız çalışmalar da tamamen doğal içerikli çalışmalar uygulamayı unutmamanız oldukça önem taşımaktadır.

Cevapla

ASP den wordpress’e geçiş Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla