SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Arama Sonuçlarında Dosya İçeriklerim Yer Alıyor

1
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Robots.txt 3 ay önce 110 Görüntülenme

Merhabalar, kitaplarınızı okudum ve bana çok şey kattı öncelikle sunduğunuz bilgiler için teşekkür ederim SEO Hocası.SEO Hocasığim bir problemle karşılaştım ve size danışmak istedim.

Google arama sonuçlarında “site:adres.com wp” şeklinde arattığımda WordPress dosya içeriklerimin tamamının Google arama sonuçlarında yer aldığını fark ettim.

Search Console üzerinden de dosya içeriklerimin bulunduğu sayfalarda mobil kullanılabilirlik ve diğer bazı sekmeler altında hatalar alıyorum. Bütün dosyalarımın içeriğinin robots.txt tarafından indexlenmesini engellemek SEO çalışmalarıma zarar vereceğini düşünmekteyim. Bu sonuçları indexden kaldırmadan arama sonuçlarından nasıl kaldırabilirim?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Arama Sonuçlarında Dosya İçeriklerim Yer Alıyor için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 4 Eylül 2018, 08:49

  Merhabalar, öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Robots.txt dosyanızı inceledim disallow olarak arama sonuçlarına kapatılması gerekenleri allow olarak belirtmişsiniz bu sebeple arama sonuçlarında görünmesi çok normaldir. robots.txt aracınızı aşağıdaki gibi revize etmenizi tavsiye ediyorum.

  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Disallow: /readme.html
  Disallow: /OMUBU.COM

  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
  Sitemap: site haritasının yolu

  Bu işlemi yaptıktan sonra Search Console > Tarama > Robots.txt Google’a robots.txt dosyanızı güncellediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Bu işlemi yapar yapmaz hemen arama sonuçlarından kalkmayacaktır bilginiz olsun.

Arama Sonuçlarında Dosya İçeriklerim Yer Alıyor Sorusunu Cevapla

Arama Sonuçlarında Dosya İçeriklerim Yer Alıyor ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et