SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Anti SEO nasıl fark edilir?

0
Emrullah Elpars
Emrullah Elpars
Anti SEO 4 sene önce 778 Görüntülenme

Öncelikle böyle ücretsiz bir bölüm açtığınız için teşekkür ederim.Sitem Google anahtar kelime olarak sıralamada 3.sıradaydı. Sonra günlük 2 sıra düşerek 3. sayfaya gitti. Öğrendim ki anti SEO yapıyorlarmış veya başka bir şey. Bunları bulmak veya şikayet etmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Kolay gelsin.

Anti SEO nasıl fark edilir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 9 Temmuz 2015, 00:59

  Merhabalar,

  Anti SEO, bir web sitesinin yapmış olduğu SEO çalışmalarını manipüle etmek amacıyla yapılmış olan bir tür saldırı çeşididir. Bunları tespit etmek için ahrefs gibi backlink araçları üzerinden sitenize gelen backlinkleri,site indekslerini ve anchor text çeşitliliğinize bakarak size ait olmayanları tespit etmelisiniz. Sonrasında ise bunları silme ve düzeltme yoluna gitmelisiniz. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki link üzerinde bulunan daha önce yazmış olduğumuz “Anti SEO girişimlerini boşa çıkarma” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/anti-SEO-girisimlerini-bosa-cikarma/

  Eğer siteniz üzerinde herhangi bir anti SEO çalışması yapılmamış fakat sıralamada bir düşüş gözlemlediyseniz bunun bir kaç farklı sebebi olabilir.

  Bu sebeplerden ilki sektörünüze bağlı olan rekabettir. Eğer rekabeti olan bir sektörünüz varsa ve rakipleriniz sürekli olarak SEO çalışmaları yaptırıyorsa ve sizin SEO gücünüz rakiplerinize göre daha az ise onların yaptıkları çalışmalar sonucunda sıralamada geriye gitmeniz oldukça normal bir durumdur. Bu durumu düzeltmek adına sektör rekabetine bağlı olarak bir SEO stratejisi belirlemeli ve buna uygun çalışmalar gerçekleştirmelisiniz.

  Eğer rekabeti olmayan bir sektörünüz varsa ve yavaş yavaş anahtar kelimelerinizde düşüş gözlemlediyseniz bu yaptığınız SEO çalışmaları doğrultusunda eğer agresif veya hatalı çalışma yapılmışsa Google tarafından ceza aldığınız anlamına gelmektedir. Bu cezaların tespiti ve çözümü için daha önce yazmış olduğumuz SEO 2015 kitabımızı inceleyebilir ve almış olduğunuz cezayı tespit edip bu cezadan kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden SEO 2015 kitabını indirebilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/SEO-2015-e-kitabi-cikti/

Cevapla

Anti SEO nasıl fark edilir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla