SEO Hocası'na Sor

Ani Sıralama Kaybı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Sıralama Değişimleri 2 sene önce 942 Görüntülenme

Merhaba hocam, Sitem rekabeti çok olan anahtar kelimede 1. sıradaydı ve diğer anahtar kelimelerde ise 1. veya 2. sırada görünüyordu. Fakat sayfa ismini değiştirdim ve sitenin içerik güncellemesi yapıldı. Ertesi gün 8. bir sonraki gün ise 80. sıraya düştü baya ciddi bir düşüş ama en son 65. sırada takıldı kaldı ne geri düşüyor ne ileri geliyor ayrıca diğer anahtar kelimelerde 2 veya 3 sıralama kaybı oldu. Şuan ise her gün özgün makale giriyorum. Backlinkler yapıyorum ama hala sıralamada 64 nedeni ne olabilir?
Eğer normal durum ise ne zamana düzelebilir. Site içi SEO’sunda hiç bir problem yok.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ani Sıralama Kaybı için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 5 Temmuz 2018, 16:30

  Merhabalar,
  Rekabeti yüksek olan kelimelerde çalışmalar sürdürüyorsanız yer değişikliğiniz olacaktır fakat site içeriğinde revize ettiğiniz içerik kaliteli ve uygun değilse sıralamadan kaybolmanız normaldir. Genel olarak kıyaslayacak olursak Google bu ara sık sık güncelleme yapmakta ve bu dalgalanmadan etkilenmiş olabilir veya siteniz sabit olarak 60. sıralarda yer alıyorsa ceza alma ihtimaliniz de bulunmaktadır.

  Search Console > Arama Trafiği > Manuel İşlemler kısmını kontrol etmeniz ve sitenizin herhangi bir ceza alıp almadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ceza almadıysanız dalgalanmalardan dolayı sıralama kaybetmiş olabilirsiniz.

  Yayınlamış olduğunuz makalelerin özgün olmasının yanı sıra kaliteli içerikten ve anlatım şeklinin çarpıcı olması gerekir. Otoritesi düşük ve kalitesiz sitelerden eğer backlink alıyorsanız etkisini değil zararını anında görebilirsiniz. Kontrolleri sağlayınız ve yaklaşık olarak 1 hafta değişiklik yapmayınız eğer sorun devam ediyorsa tekrardan sitenizi inceleyiniz.

Cevapla

Ani Sıralama Kaybı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla