SEO Hocası'na Sor

Anı İçeriğin Birden Fazla Sitede Paylaşılması Zararlımıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 725 Görüntülenme

Merhaba,

Bir tanesi e-ticaret, diğer, wordpress alt yapısında blog sitesi diğeri ise blogspot alt yapısında 3 adet sitemiz var. Bu 3 sitede e-ticaret sitemizin haberler bölümünde olmak üzere, aynı içerikleri paylaşmaktayız. Yazılan yazılarda e-ticaret sitemize verilmiş linkler mevcut. Aynı içeriği bu 3 sitede paylaşmamız SEO açısından olumsuz bir durum mudur?

Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Anı İçeriğin Birden Fazla Sitede Paylaşılması Zararlımıdır? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 5 Kasım 2014, 21:38

  Merhabalar,

  Öncelikle soru hakkında bilgi verelim. Sormuş olduğunuz eski soruda aynı mail adresi kullanılmış, birden fazla “gönder” butonuna basıldığından dolayı sorunuz tam olarak “4 adet” gelmiş ve soru içeriklerinde sadece “merhaba” bulunmaktadır.

  Sormuş olduğunuz soruda ise tüm makaleleri 1 defa kullanmanızı, eğer üretkenlik tarafınızdan yok ve içerik geliştirmesi mümkün değilse içerik paylaşımı yapılan sitede de kaynak koduna içeriğin alındığı tam sayfa URL’sini eklerseniz yayınlayabilirsiniz.

  Sayfanızı ve linklerin kalitesini de daha da fazla arttırmak için aynı içeriğin kullanılması yerine daha farklı içeriklerin kullanılması çok daha sağlıklı olmaktadır.

Cevapla

Anı İçeriğin Birden Fazla Sitede Paylaşılması Zararlımıdır? Sorusunu Cevapla

Anı İçeriğin Birden Fazla Sitede Paylaşılması Zararlımıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla