SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Anasayfam Anahtar Kelimede Sıralama Almıyor

1
Mesut Kayran
Mesut Kayran
Meta Keywords 4 sene önce 437 Görüntülenme

Merhaba, son 1 yıldır açtığım sitelerde anasayfanın sıralama almama konusunda sıkıntılarım var.

20-25 gün önce açtığım rekabetin oldukça düşük olduğu, hergün düzenli içerik girdiğim bir sitem var. Bu siteye zararlı olmayacak birkaç çalışma yaptım ama genel olarak site içi optimizasyon konusunda uğraştım. Sıralamaları hergün inceliyorum alt sayfam ilk 100 arasında sıralamada varken, anasayfam gelmiyor.

Bundan önce açtığım birkaç sitede de aynı durumu yaşadım. Acaba nerde yanlış yapıyor olabilirim. Anasayfaya backlink mi almam gerekiyor? Ya da beklemem mi gerekiyor anlamadım. 499. sıradan da olsa girse şevkim kırılmayacak ama bu şekilde olunca çalışma azmimde kalmıyor.

Teşekkürler..

Anasayfam Anahtar Kelimede Sıralama Almıyor için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 15 Haziran 2015, 10:55

  Merhaba Mesut Bey,

  Anasayfanız anahtar kelimede çıkmıyorsa öncelikle site içi SEO konusunda eksiklikleriniz olabilir. Anasayfa üzerinde belirlenen anahtar kelimeye ait yoğunluk Google tarafından bulunamadığı için bu sayfanız indeks almamış olabilir.

  Öncelikle anasayfanızı site:domain.com ve info:domain.com sorguları ile indeks durumlarını kontrol ediniz. Daha sonra anasayfanız için belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeye ait title – description – h1 etiketleri mevcut mu değil mi diye kontrol ediniz. Anasayfa üzerinde ortalama olarak 200 kelime için 4 adet anahtar kelime tekrar etmeli. Ve sayfa üzerinde bulunan yazı tamamen özgün olmalı ve kopya olmamalıdır. Bu koşullar sağlandığında herhangi bir backlink almadan ilk 500 içerisine girmeniz gerekmektedir.

  Daha sonra anasayfaya belirlediğiniz anahtar kelime için backlink alma yönünde çalışmalar yapmalı ve mevcut konumunuzun daha iyi yerlere gelmesi için SEO çalışmaları gerçekleştirmelisiniz.

Anasayfam Anahtar Kelimede Sıralama Almıyor Sorusunu Cevapla