SEO Hocası'na Sor

Anaokulu Sitesi İçinn Baclink Planlanması Nasıl Yapılmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 6 sene önce 840 Görüntülenme

Şimdi hocam bizim bir anaokulumuz var. Ona SEO çalışması yapıyoruz. Baclink planlanması yapıyoruz. Örneğin; forum tanıtımı yaparken “Eğitim” forumlarından Baclink alıyoruz. Bu bizim için olumlu bir durum oluşturur mu?

Anaokulu Sitesi İçinn Baclink Planlanması Nasıl Yapılmalıdır? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 16 Haziran 2015, 06:43

    Merhabalar Serkan Bey;

    SEO çalışmalarında öncelikle planlama yapılması oldukça önemlidir. Temelde site içi SEO ve site dışı SEO olarak iki kısma ayırdığımız SEO çalışmalarında, site dışı SEO çalışmalarından önce planlama yapılmalıdır. Planlama aşamasında öncelikle çeşitli toollar aracılığı ile rakiplerinizin çalıştığı kelimeleri, backlink aldığı siteleri gibi verileri elde edebilirsiniz. Öncelikle rakiplerinizin backlink aldığı sitelerden backlink alarak çalışmalara başlayabilir ve link çeşitliliği sağlayacak şekilde çalışma türlerinizi arttırabilirsiniz.

    Google, doğal çalışma yapan sitelere daha fazla önem vermektedir. Sektörel forum sitelerinden, blog sitelerinden backlink almak olumlu bir durum oluşturacaktır. Ancak 20 forumda aynı makale paylaşmak ve bu makale içerisinden link almak kopya içerik sorunu oluşturacağı için sitenize zarar verebilir. Bu nedenle oldukça doğal çalışmalar gerçekleştirmeli ve tüm çalışmalarınızı bu yönde planlamalısınız.

Cevapla

Anaokulu Sitesi İçinn Baclink Planlanması Nasıl Yapılmalıdır? Sorusunu Cevapla

Anaokulu Sitesi İçinn Baclink Planlanması Nasıl Yapılmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla