SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelimede İlk Sayfaya Gelmek İçin Ne Yapmalıyım

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 6 sene önce 1008 Görüntülenme

Şu an çalıştığım anahtar kelime Google’da 2. sayfada 18.sırada aylık ortalama 20 bin hit getiren bir kelimedir. Benim sitemin ilk sayfaya gelmesi için yapmam gereken yani tavsiye ettiğiniz çalışmalar nelerdir?

Anahtar Kelimede İlk Sayfaya Gelmek İçin Ne Yapmalıyım için Yanıtlar

  • admin
    Admin 8 Haziran 2015, 14:19

    Bir web sitesi için genel olarak yapılabilecek ve hedeflenen arama motoru sıralaması ilk sayfa için olan çalışmalardır. Bir web sitesinin de ilk sayfaya gelebilmesi için her web sitesine yapılacağı gibi SEO çalışmaları da ilk sayfa hedefli olmalıdır.

    Bu mantık çerçevesinde de ilk sayfaya hatta ilk sıralara gelebilmek için ilk ve ikinci sayfadaki rakiplerin ne tür çalışmalar yaptığını ve hangi site yada kalite değerlerine sahip sitelerden link alındığı tespit edilerek çalışma gerçekleştirilmelidir.

    Burada da yapılması gereken ilk sayfadaki sitelerin linkleri incelenmeli, aynı siteden yada o sitelere ait kalite değerlerine uygun web sitelerinden link almalı, sosyal medya çalışmaları gerçekleştirilmeli, site kendi içerisinde blog oluşturmalı, firma sitesi ise de firmalar için değerli olan yerlerden link alınmalıdır.

Cevapla

Anahtar Kelimede İlk Sayfaya Gelmek İçin Ne Yapmalıyım Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla