SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Anahtar Kelime Yoğunluğu ve Spam

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
Anahtar Kelime Yoğunluğu 4 sene önce 564 Görüntülenme

Site içi kelime yoğunluğumu ayarlama çalışıyorum. Anahtar kelimem şuan %10 yoğunlunda. Örnek olarak keyword’üm “film izle” diyelim. Bu kelime “film izle” olarak 5 defa geçiyorsa, alt anahtar kelimelerle birlikte 15 defa geçmiş oluyor o da şöyle. “full film izle”, “donmadan film izle” gibi. %10 gibi bir oran sitemi spam’a sokar mı bunu merak ediyorum? %5’in fazlasında Google spam olarak görür diye okumuştum. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Anahtar Kelime Yoğunluğu ve Spam için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 19 Ekim 2015, 11:26

  Merhabalar Burak Bey;

  Anahtar kelime yoğunluğu sizin de dediğiniz gibi %2-5 aralığında olmalıdır. %5 i aştığı durumlarda Google sitede bir manipülasyon olabileceği düşünecektir. Bunun da etkisi sıralamalara hatta sitenin ceza alma durumuna yansıyacaktır. Bu nedenle alt kelimelerle birlikte sayfa içerisinde toplam %5 i aşmamalıdır.

  SEO çalışmalarında anahtar kelime kalıbının içerisinde yer alan anahtar kelimeler bile etki gösterir. Örneğin; “Hd Film İzle” kelimesine çalışma yapılıyorsa bu kelime doğrudan olmak üzere “Hd Film”, “Film İzle” gibi kelimeler de bu kelime kalıbının içerisinde yer aldığı için dolaylı olarak sıralamalarda etki gösterecektir. Bunun gibi düşünerek sayfa içerisindeki anahtar kelime yoğunluğunu %5 i geçmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Yoğunluğu ve Spam Sorusunu Cevapla

Anahtar Kelime Yoğunluğu ve Spam ile Benzer SEO Yazıları