SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

anahtar kelime sayfaları

0
Mine
Mine
Sayfalama Title 4 sene önce 638 Görüntülenme

Hocam bi site yaptım 3 anahtar kelime belirledim bütün odağı anasayfaya verecektim. Şimdi her anahtar kelime için ayrı sayfa açın demişsiniz hepsi için farklı makaleler yazıp backlink yaparken de makale sayfasına mı link vermeliyim?

anahtar kelime sayfaları için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 1 Aralık 2014, 12:07

  Merhabalar Mine;

  Google’ ın en son panda algoritmasında spam çalışmaları önlemeye yönelik geliştirmeler yapmıştı. Bunun üzerine meta keyword etiketine alanı dışında bir çok anahtar kelime girerek spam yapan siteler teker teker sıralamadan düşmüşlerdi. Bunun beraberinde artık çalışma yaparken 1 anahtar kelime için 1 alakalı sayfaya çalışmak en doğru çalışma şekli olacaktır.

  Örneğin; Google nezdinde eğer ziyaretçilerinize kahve ikram edecekseniz kahve bardağıyla ikram etmeniz gereklidir. Kahve bardağıyla su ikram etmek doğal bir çalışma olmayacağı için bu çalışma türünün sitenize bir katkısı da olmayacaktır.

  Dolayısı ile 3 anahtar kelimeniz var ise isterseniz 1 ana sayfa, 2 alt sayfa yada 3 tane alt sayfa açmanız gerekecektir. Bu iki çalışma şeklinden hangisini tercih ederseniz çalışmalarınızı yaparken o sayfalara link vermeniz gerekecektir.

  Ana odak ana sayfa olmak isteniyorsa, sayfalarınız ne kadar göze hoş gelirse, sitenizde ne kadar hızlı dolaşılırsa ve yazacağınız makale okuyucuları sıkmayacaksa zaten diğer sayfalarınızı da ziyaret edeceklerdir.

anahtar kelime sayfaları Sorusunu Cevapla