SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelime Nasıl Belirlenir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 2 sene önce 731 Görüntülenme

Bir web sitem var ve buna ben çalışma başlatmak istiyorum, sizlerden öğrendiğim bilgi ilk olarak anahtar kelime seçimiydi, hocam peki anahtar kelime nasıl belirlenir? Yardımcı olur musunuz çok teşekkür ederim.

Anahtar Kelime Nasıl Belirlenir? için Yanıtlar

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 6 Nisan 2020, 21:30

  Merhabalar,

  Anahtar kelimeler web siteleri için en önemli SEO faktörlerden biridir. Bu yüzden anahtar kelime çalışmaları, web siteleri için çok önemli bir rol oynamaktadır.

  Sorunuzu yanıtlayacak olursam; öncelikle web siteniz hangi alanda hizmet verecek, web sitenizi öne çıkaran, kullanıcılara daha rahat bir biçimde tanıtan başlıkları anahtar kelimeleriniz olarak belirleyebilirsiniz.

  Belirlediğiniz anahtar kelimeleri, aynı sektördeki rakiplerinizin kullanıdığı anahtar kelimeleri tespit edip kullanmak da önemli stratejilerden biridir. Bu tür çalışmaları ise çeşitli SEO toolları üzerinden yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 27 Mart 2018, 11:22

  İlk önce sektörünüz ve yapacağınız işe göre anahtar kelime belirlemeniz daha sonrasında bu kelimelerin aranma hacimlerini kontrol ederek çalışmalar yapabilirsiniz. Bunun için Google Anahtar kelime planlayıcıdan yardım alabilirsiniz.

Cevapla

Anahtar Kelime Nasıl Belirlenir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla