SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelime Çalışması Yaparken Aynı Sayfaya Çalışma Yapmak

0
Mehmet
Mehmet
Yerel SEO 4 sene önce 541 Görüntülenme

Merhaba,

Bir site için kelime çalışmasında çalışılacak kelimeler A haberleri, B haberleri, C haberleri, D haberleri ise ve bu 4 kelimenin hepsinde ana sayfaya çalışmak doğru mudur?

Ana sayfa veya yan sayfalar için her bir sayfaya birden çok kelimede çalışılabilir mi?
Örnek: Ana sayfa için A haberleri, son dakika A, A haber, A haberler, son dakika A haberleri gibi kelimelerle dış makalelerde verdiğim linklemeleri bu şekilde çoğaltsam uygun olur mu? Yani bir sayfaya birbiriyle paralel birçok anahtar kelimeden link verebilir miyim?

Anahtar Kelime Çalışması Yaparken Aynı Sayfaya Çalışma Yapmak için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 8 Haziran 2015, 15:11

  Merhabalar Mehmet Bey;

  Google algoritmalarını sık sık güncellemektedir. Bildiğiniz gibi en son bir kaç ay önceki güncellemede en büyük haber siteleri spam yaptıkları için ceza almıştı. Bu nedenle haber sitelerinin özellikle spam içeriklerden uzak durması gerekmektedir. Bir sayfaya birden fazla kelime ile çalışma yapmakta doğal olarak algılanmyacağı için bu tür çalışmalardan uzak durulması gerekmektedir. Bunun yerine alt sayfalara her sayfanın kendi kelimesinde çalışma yapılması çok daha uygun olacaktır.

  Bir tanıtım yazısı çalışmasının doğal olması için bir makale içerisinden en fazla 3 adet link çıkışı yapmanız gerekmektedir. 3 ten fazlası doğal görünmeyecek ve doğrudan sıralamalara etki edecektir. Çalışma yapılırken en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında spam etkisi yaratacak çalışmalar gerçekleştirmemek geldiği için bu tarz çalışmaların pek fazla etkisi olmayacaktır.

Cevapla

Anahtar Kelime Çalışması Yaparken Aynı Sayfaya Çalışma Yapmak Sorusunu Cevapla

Anahtar Kelime Çalışması Yaparken Aynı Sayfaya Çalışma Yapmak ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla