SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Ana siteye bir çok farklı kelimede çalışmak

0
Serkan Akçay
Serkan Akçay
4 sene önce 423 Görüntülenme

Merhaba hocam ;

siteadi.com ‘a 5-6 kelime çalışıyorum. Bu kategori bazlı çalışsam daha mı kolay çıkmamı sağlar? Örneğin; siteadi.com /kategori şeklinde.

Yalnız şöyle sorunumuz var. Kategorilerimiz hep ürün grup adları. Örneğin dekora saksı vs . bunların aranma hacmi olmadığı için biz saksı çeşitleri vs. çalışıyoruz ama böyle kategori açmamız mümkün değil. O yüzden bu tarz 6 kelime var hepsini siteadi.com ‘ a çalışıyoruz. Ne yapabiliriz böyle durumlarda?

Ana siteye bir çok farklı kelimede çalışmak için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 4 Şubat 2015, 11:56

  Merhabalar Serkan Bey;

  Google algoritmalarını sık sık güncellemektedir. Güncel algoritmalar gereğince bir sayfa bir anahtar kelime ile çalışmak en doğrusu olacaktır. Çünkü bir sayfaya birden fazla anahtar kelime ile çalışma yapmak spam etkisi oluşturacağından dolayı Google tarafından eksi bir durum olarak algılanacaktır. Bu nedenle ana sayfanız ve diğer sayfalar için bir kelime ile çalışma yapmalısınız.

  Kategoriler için ise doğrudan ilgili kategoriye çalışmanız gerekmektedir. Mantık olarak düşünecek olursak, her madde tektir ve ayrı isimler ile adlandırılırlar. Örneğin bir elmayı kimse size armut olarak inandıramaz. Onun adı elmadır ve herkes bunu elma olarak bilmektedir. Eğer siz Google’a elma olan bir sayfayı armut olarak tanıtırsanız bu doğal bir yöntem olarak algılanmayacaktır. Google algoritmalarını çok iyi bir şekilde geliştirdiğinden dolayı mantıksal bir şekilde çalışma yapmak en doğru ve en sağlıklısı olacaktır. Çalışmalarınızı bu yönde planlamanız ve bir sayfa için bir kelime üzerinden çalışmalısınız.

Ana siteye bir çok farklı kelimede çalışmak Sorusunu Cevapla