SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Ana Sayfada en fazla kaç link olmalı ?

0
Burak Tandoğan
Burak Tandoğan
İç Link Çıkış Sayısı 3 sene önce 413 Görüntülenme

Merhaba sektörümüzden dolayı ve biraz da SEOyu düşünerek anasayfadan alt sayfalarımıza linkler verdik. En son saydığımızda anasayfadan çıkan link 250 adet civarı. Bunun normalinin 100 adet kadar olduğunu duymuştuk. Mevcut rakamın siteme zararı var mıdır ? Bunların çoğu çapraz sorgular.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Ana Sayfada en fazla kaç link olmalı ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 5 Eylül 2015, 14:56

  Merhaba Burak Bey,

  Sitenizin en alt bölümü sitelerin en değersiz bölümüdür. Siz sitenizin bu bölümünden 250 adet alt sayfanıza link vererek siteniz için fayda değil aksine zarar verecek bir yapı oluşturmuşsunuz. Sitedeki link sayısını düşürmeniz gerekiyor. Sitenizin alt sayfalarına bağlantı vermeyi düşünüyorsanız bunu daha çok sitenin üst ve sidebar kısımlarını tercih etmenizi öneririm.

  Sitenizdeki her bir link sitedeki kod oranını arttıracağından dolayı kod kısmı içerik kısmından fazla olacaktır. Bir sitede kodsal yapı ile salt metin yapısı destekleyici bir şekilde olmalıdır. Kritik bir öneme sahip olmasa da Google tarafından dikkat edilen kıstaslardan biri olan içerik kod oranı yoğun olarak “Müşteri bazlı SEO” kriterlerine girmiştir. Bundan dolayı sitenizdeki link sayılarını azaltmanızı öneririm.

Ana Sayfada en fazla kaç link olmalı ? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et