SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Alt Etiketi

-3
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Resim Alt Etiketi 2 sene önce 539 Görüntülenme

Merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce anahtar kelimede ilk 3 sıra içerisinde yer alıyordum. Yaklaşık aynı anahtar kelimedeki indeximi 2 yıl boyunca korudum fakat son 1 haftadır birden 7 – 8 sıralara kadar düşmüş durumdayım. Backlinkleri mi Search Console üzerinde kontrol ettiğimde zararlı bir link göremedim fakat yinede yabancı kaynaklı 2 – 3 domaini reddettim. Bütün bunlara rağmen sıralamamı tekrar eski yerine getiremedim ve kullandığım alt etiketlerinden yana mı bir sıkıntı var acaba diye size sormak istedim. Alt etiketlerinin içerisinde birden fazla anahtar kelime yerleştirdim bunun mu etkisi var acaba? Son olarak sitemin neden sıralama kaybettiğini merak ediyorum. Yazı biraz uzun oldu fakat yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Alt Etiketi için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  1
  Mustafa Durna 13 Nisan 2018, 12:18

  Merhaba, öncelikle alt etiket yüzünden mi sıralama kaybettim düşüncesinden kurtulmanızı öneriyorum. Aldığınız backlinklerin değerini Ahrefs tool üzerinden kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Görsel alt etiketleri için makaleyi okuyabilirsiniz. Ayrıca örnekte belirttiğinizi gördüm ve doğru bir alt etiket kullanımı değildir olması gereken;

  img src=”kiralik-bmw-araba.png” alt=”Uygun Fiyata Kiralık Bmw Araba”

  Görsel ismi ve alt etiket kesinlikle uyuşmalı ve 35 karakterden uzun olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Sıralamanızı bu sebepten kaybedeceğinizi düşünmüyorum sonuçta resimler arama sonuçlarında Görseller kısmında yer almaktadır. Sıralamanızı diğer kriterler üzerinden kontrol etmeniz ve sitenizi incelemeniz gerekiyor.

Cevapla

Alt Etiketi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla