SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Alt Etiketi

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Resim Alt Etiketi 6 ay önce 213 Görüntülenme

Merhabalar, yaklaşık 1 hafta önce anahtar kelimede ilk 3 sıra içerisinde yer alıyordum. Yaklaşık aynı anahtar kelimedeki indeximi 2 yıl boyunca korudum fakat son 1 haftadır birden 7 – 8 sıralara kadar düşmüş durumdayım. Backlinkleri mi Search Console üzerinde kontrol ettiğimde zararlı bir link göremedim fakat yinede yabancı kaynaklı 2 – 3 domaini reddettim. Bütün bunlara rağmen sıralamamı tekrar eski yerine getiremedim ve kullandığım alt etiketlerinden yana mı bir sıkıntı var acaba diye size sormak istedim. Alt etiketlerinin içerisinde birden fazla anahtar kelime yerleştirdim bunun mu etkisi var acaba? Son olarak sitemin neden sıralama kaybettiğini merak ediyorum. Yazı biraz uzun oldu fakat yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Alt Etiketi için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 13 Nisan 2018, 12:18

  Merhaba, öncelikle alt etiket yüzünden mi sıralama kaybettim düşüncesinden kurtulmanızı öneriyorum. Aldığınız backlinklerin değerini Ahrefs tool üzerinden kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Görsel alt etiketleri için makaleyi okuyabilirsiniz. Ayrıca örnekte belirttiğinizi gördüm ve doğru bir alt etiket kullanımı değildir olması gereken;

  Uygun Fiyata Kiralık Bmw Araba

  Görsel ismi ve alt etiket kesinlikle uyuşmalı ve 35 karakterden uzun olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Sıralamanızı bu sebepten kaybedeceğinizi düşünmüyorum sonuçta resimler arama sonuçlarında Görseller kısmında yer almaktadır. Sıralamanızı diğer kriterler üzerinden kontrol etmeniz ve sitenizi incelemeniz gerekiyor.

Alt Etiketi Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et