SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Alexa’da Doğrudan Nasıl Yükselinir?

0
Ahmet Çamlı
Ahmet Çamlı
Alexa 5 sene önce 834 Görüntülenme

Bir web sitesi şuanda Alexa türkiye değeri 5000-4800 civarında. Bu siteyi 1000-1200 civarına getirmek için ne yapmamız gerekli? Biliyorum Alexa’nın önemi bu kadar fazla değil ama Alexa’yı doğrudan yükselticek olan çalışmalar nelerdir? Nelere dikkat edilmelidir?

Alexa’da Doğrudan Nasıl Yükselinir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 19 Şubat 2015, 10:51

  Merhaba Ahmet Bey,

  Alexa’da en hızlı yükseliş elbette ziyaretçi sayınızı arttırmak olacaktır. Ancak bu çok kolay ve tek kalemde olabilecek bir iş olmadığı için diğer önemli bir yöntemse, varolan ziyaretçilerinizle sitede daha fazla etkileşim kurmak olacaktır. Bunu sağlamak için de, aşağıdaki gibi birkaç tavsiye verebilirim.

  1. Bir makale ile ilgili benzer yazıları kullanmak, ziyaretçinin yeni makaleleri ziyaret etme oranını arttırır.
  2. Uzun makaleler kullanıcı tarafından hoş karşılanmayarak direk siteden çıkılabilir. Bunun yerine, 3 – 4 sayfaya bölerek, yazının devamı veya diğer bölüm gibi yönlendirmelerle, kullanıcıları daha fazla makale okumaya ikna edebilir aynı zamanda daha fazla sayfa görüntüleme sayısına da erişebilirsiniz.
  3. Kullanıcıları yorum yapmaya ikna ederek, daha fazla etkileşim kurdurabilirsiniz, bu yorumlara gelecek cevapları takip etmek için sitenizi daha fazla ziyaret etmesini sağlar, aynı zamanda yorum yazım süresince sitede durmasını sağlar.
  4. Farklı uygulamalarla, ziyaretçi etkileşimini arttırma ve ziyaretçilerin sizleri hatırlamasını sağlama, örneğin sitenin bir bölümünde buton tasarımıyla “sıradaki parça sana gelsin” yazarak tıklamasına teşvik edilebilir ve önceki ziyaret ettiği sayfalarla aynı etiketi taşıyan veya aynı kategoride yer alan başka bir yazı rastgele karşısına getirilebilir. Böylelikle hem merak uyandırma çalışmasıyla etkileşim kurmuş olursunuz, hem de ilgi duyabileceği başka bir yazı göstermiş olursunuz.

  Bunun gibi onlarca fikir uygulanabilir, burada önemli kriter varolan ziyaretçilerinizin sitede kalma süresini, sayfa gezme sayısını ve farklı kanallarla etkileşimini arttırmak olmalıdır.

Cevapla

Alexa’da Doğrudan Nasıl Yükselinir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla