SEO Hocası'na Sor

Alexa yükseliyor Google düşüyor. Tıklama oranım yükselmeye başladı ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alexa 6 sene önce 990 Görüntülenme

Merhaba, Bir site SEO çalışması yapıyorum. anahtar kelimemde daha önceden arama yaptığımda www.domin.com/yazi ismi şeklinde çıkıyordu şu an sadece www.domain.com olarak görünüyor. Bunun sebebi nedir ? Bi zararı olur mu ? Site google sıralamasında sürekli aşağıya düşüyor ama google webmaster’den baktığımda eskiye oranla daha çok tıklandığını görüyorum. Bununla beraber alexa sıralaması da her geçen gün daha fazla yükseliyor.Google sıralamamı yükseltmek için neler yapabilirim ?

Alexa yükseliyor Google düşüyor. Tıklama oranım yükselmeye başladı ? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 4 Aralık 2014, 12:48

  Merhabalar Atalay Bey;

  Eğer “www.domain.com/yazi-ismi” şeklinde bir sayfaya çalışma yapıyorsanız ve sıralamalarda çalıştığınız sayfa yerine başka bir sayfanız çıkıyor ise çalıştığınız sayfada yada çalışmalarınızda sorun var demektir. Yada aşırı SEO çalışması sonucu Google bu durumu spam veya manipülasyon sayarak sitenizin sıralamasını kaldırmış olabilir, bu durumda da ona en yakın url olan anasayfa listelenmeye devam edecektir.

  Çalışma yaptığınız sayfanın sayfanın yerine başka sayfalar sıralamada çıkabilir. Ancak bu sayfalar da kısa bir süre sonra sıralamadan düşecektir. Yapılacak doğru bir planlama ile çalışma yaptığınız alt sayfanın üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

  Bu nedenle rakiplerinizi iyi analiz ederek ne gibi çalışmalar yaptıklarını inceleyip daha sonra sitenizin hangi çalışmalara ihtiyacı varsa o çalışmalara ağırlıklı olmak üzere siteniz için çalışmalar gerçekleştirmelisiniz.

  Bu durumun ise şu şekilde zararı olacaktır; alt sayfaya çalıştığınız halde başka bir sayfa sıralamada çıkıyorsa, sıralamada çıkan bu sayfa da bir süre sonra sıralamadan düşecektir. Dolayısı ile iyi bir çalışma planlaması ile alt sayfanızın sıralamada çıkmasını sağlamalısınız.

  Sitenizin gerilere düşüyor olması ama buna oranla geçmişe nazaran daha fazla ziyaret alması, oluşmuş olan marka algısının sağladığı bir yarar olarak görülebilir. Sonuçta sitenizi bilen bir kişi ya site adınızı Google da aratıp tıklar yada direkt sitenize giriş yapar. Bu marka algısının vermiş olduğu bir avantajdır. Alexa sıralaması konusunda ise, Alexa’yı amazon firması aldığından bu yana doğru sonuçlar ile karşılaşamayabilmekteyiz. Bu nedenle pagerank ta olduğu gibi Alexa nında pek bir öneminin zaman içerisinde kalmayacağını anlayabiliriz.

  Google da yükselişe geçmeniz için, rutin çalışmalar yerine iyi bir analiz süreci, SEO çalışmalarının verimliliğini direkt etkileyen unsurlardan en önemlisi olduğu için analiz sonrası oluşturacağınız stratejiniz bu noktada oldukça önem arz etmektedir.

Cevapla

Alexa yükseliyor Google düşüyor. Tıklama oranım yükselmeye başladı ? Sorusunu Cevapla

Alexa yükseliyor Google düşüyor. Tıklama oranım yükselmeye başladı ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla