SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Alexa Toolbar & Alexa Sparky

0
Fatih Dörttepe
Fatih Dörttepe
Alexa 9 sene önce 715 Görüntülenme

Hocam, internet sitelerimizin alexa sıralamasını iyi noktalara getirebilmek için bazı yöntemleri kullanıyoruz. Bu yöntemlerin başında alexa’nın kendi uygulamaları geliyor tabi ki, toolbar gibi, sparky gibi. Yalnız ikisi bir arada çalışmadığı için birisini tercih etmemiz gerekiyor. Sizce Alexa Toolbar ile mi çalışılmalı ya da Sparky ile mi hocam. İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler…

Alexa Toolbar & Alexa Sparky için Yanıtlar

 • mus
  0
  Mus 5 Nisan 2011, 12:24

  amaç sıralamanın yükselmesi olduğuna göre bence fark yoktur

 • DeltaTR
  0
  Deltatr 14 Ağustos 2010, 12:49

  Kullanış bakımında sparky daha iyidir . Hem kapladığı alan hemde veri izlenimi bakımından fakat toolbarın yararları daha fazladır.

 • admin
  0
  Admin 16 Temmuz 2010, 21:10

  Alexa toolbar alexaya ilişkin daha kapsamlı veriler göstermektedir. Ancak alexa sparky sadece alexaya ilişkin rank değerini göstermektedir. Alexa, sitelere giren kullanıcıların, yaşları, eğitim düzeyleri, cinsiyetleri gibi istatistikleri de tutmaktadır. Bu bilgiler alexa spraky ile algılanamamaktadır. Çünkü Sadece alexa toolbar üzerinden bir üye girişi tanılandığı için bunları da dikkate alır. Bu sebeple, çok fazla olmasa da toolbar kullanmak daha faydalıdır. Ancak browserı küçültememesi sebebiyle ben sparky kullanıyorum.

Cevapla

Alexa Toolbar & Alexa Sparky Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla