SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Alexa sıralaması ve Google Bunumu Demek İstediniz

0
Emre Kidir
Emre Kidir
Alexa 6 sene önce 557 Görüntülenme

merhabalar

Alexada yükselmek için site geçirilen zaman mı yoksa tıklama sayısımı daha önemlidir. Yani demek istediğim mesela x adında sitem var ve 10 dakika süre var diyelim bu zamanda siteye 30 ar saniyelik 20 tıklanmamı almak daha faydalı yoksa 1 tane 10 dakikalık tıklanma mı daha faydalı olur.

Googlede emre kidir diye yazınca sitem ilk 3 sırada olmasına rağmen bunumu demek istediniz : emre kimdir ? diye çıkıyor bu öneriyi vermemesini istiyorum nasıl yapabilirim

Alexa sıralaması ve Google Bunumu Demek İstediniz için Yanıtlar

  • admin
    0
    Admin 7 Nisan 2014, 07:12

    Merhaba Emre bey, Alexa daha çok sunucunun oluşturduğu dosya transfer yüküne göre ilerleme göstermektedir. Aynı sayıda ziyaretle daha yüksek dosya boyutları açtırılırsa (ki bu SEO açısından tavsiye edilmez) Alexa değerinde ilerleme görülür. Bu sebeple verdiğiniz iki örnekte 30’ar saniyelik 20 tıklama daha fazla band genişliği oluşturacaktır. İkinci sorunuza gelecek olursak, Google, araması belirli bir çıtanın altında kalan (örnek aylık 50 arama) kelimeleri gerçekten aranan doğru kelime olarak değerlendiremeyebilir. Bu durumlarda daha fazla aranan en yakın kelimeyi öneri olarak sunmaktadır. Bunun çözümü ise emre kidir aramasının aylık 150 – 200 lü gibi sayılarda (temsili sayı) yapılıyor olması ve 2 – 3 ay bu istikrarın korunması gerekir.

Cevapla

Alexa sıralaması ve Google Bunumu Demek İstediniz Sorusunu Cevapla

Alexa sıralaması ve Google Bunumu Demek İstediniz ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla