SEO Hocası'na Sor

Alexa Değerim Yüksek Ancak Sitem Sıralamada Yok

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alexa 5 sene önce 776 Görüntülenme

Merhabalar ; Sektörüm içerisinde ki rakiplerimin alexa değerleri ve backlink değerleri benim web sitemden çok daha düşük ancak onlar 1,2,3 . sıralarda yer alırken ben 8. sırada yer alıyorum. Sayfa indexlemelerim 15 dk sürüyor. Google o konuda çok hızlı ancak sıralamada çok gerideyim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alexa Değerim Yüksek Ancak Sitem Sıralamada Yok için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 5 Ekim 2015, 13:52

  Merhabalar Ferhat Bey;

  Alexa, sıkça manipüle edilebilen bir yapıdır. Sitenizi bir bilgisayarda bir kaç gün açık bıraktığınızda dahi alexa sıralamalarınızın iyileştiğini görebilirsiniz. Bu denli manipüle edilebilen bir yapının dikkate alınmaması gerekir. Sadece bir fikir olması açısından baz alınan kriterlerden bir tanesi olabilir. Ancak tek başına önemli bir etken hiç bir zaman olmamalıdır.

  Google’da sıralamalar alexa sıralamalarına göre yapılmaz. Siteniz ziyaretçilere sunduğu faydalı ve güncel içerikler, sitenize gelen backlinklerin güncelliği, sitenize gelen backlinklerin kalitesi, site içi yapının SEO ya uyumlu olması gibi bir çok kriter bulunmaktadır.

  Site içi SEO %35, site dışı SEO çalışmaları ise %65 oranında etki göstermektedir. Eğer sadece site içi çalışmalar yapıyorsanız ve rakipleriniz hem site içi hem site dışı çalışmalar yapıyorsa siz rakiplerinizden %65 oranda eksik çalışmalar yapıyorsunuz demektir. %65 gibi ciddi bir oran karşısında sadece %35 lik oran tek başına etki göstermeyecektir. Eğer sitenize uygulanmış cezai bir işlem yoksa site dışı çalışmalar yaptığınızda eğer site içi yapınız da SEO ya uyumluysa rakiplerinizle sıralamalarda rekabet edebilirsiniz.

Cevapla

Alexa Değerim Yüksek Ancak Sitem Sıralamada Yok Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla