SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Alexa Değeri Nasıl Düşer

1
Ahmet Ziya Çakmak
Ahmet Ziya Çakmak
Alexa 4 sene önce 735 Görüntülenme

Merhaba değerli SEO hocası, kitaplarınızıda okudum. Çok yararıda oldu ekibinizin ve Kaan Gülten abimizin ellerine sağlık fakat bir sorum olacaktı. Siteme günlük 150-200 tekil hit geliyor son 1 haftadır, bu bu süreçte sürekli alexa değerlerim düşüyor şuan 500.000 civarında. Nasıl oluyorda az bir hit ile alexa değerim sürekli düşüyor? İnşallah hep düşerde 🙂 Nedenini sizlere sormak istedim ?

Alexa Değeri Nasıl Düşer için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 11 Ekim 2015, 22:39

  Merhabalar,

  Alexa değerinin kendine özel bazı kriterleri mevcuttur. Alexa bu değerler üzerinden verileri toplar ve web sitelerini bunlara göre değerlendirip kendine özel bir sıralama çıkartır. Bu verileri alexa toolbar sayesinde bu uygulamayı kullanan kişilerin üzerinden toplamaktadır. Yani sitenize giren ziyaretçilerden alexa toolbar kullanan kişi sayısı fazla ise alexa sadece bu uygulamadaki verileri topladığı için bu alexa değerinizin düşmesine yardımcı olabilecek bir unsurdur. Normal girişlerin alexa değerini arttırmaya yönelik bir katkısı mevcut değildir.

  Alexa değerinizi daha da düşürmek istiyorsanız forum gibi yerlerde web sitenizi paylaşıp oradaki kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Yazılım yada SEO ile uğraşan neredeyse herkesin bilgisayarında alexa toolbar kuruludur. Eğer aktif ve yazılımcı kitlesinin kullandığı bir forumda yapacağınız paylaşımlarda buradan sitenize gelen kullanıcı sayısı fazla olursa bu sayede alexa değeriniz daha da düşecektir.

Cevapla

Alexa Değeri Nasıl Düşer Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla