SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Alexa Değeri Nasıl Düşer

Ahmet Ziya Çakmak
Ahmet Ziya Çakmak
Alexa 2 sene önce 116 Görüntülenme

Merhaba değerli SEO hocası, kitaplarınızıda okudum. Çok yararıda oldu ekibinizin ve Kaan Gülten abimizin ellerine sağlık fakat bir sorum olacaktı. Siteme günlük 150-200 tekil hit geliyor son 1 haftadır, bu bu süreçte sürekli alexa değerlerim düşüyor şuan 500.000 civarında. Nasıl oluyorda az bir hit ile alexa değerim sürekli düşüyor? İnşallah hep düşerde 🙂 Nedenini sizlere sormak istedim ?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Alexa Değeri Nasıl Düşer için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 11 Ekim 2015, 22:39

    Merhabalar,

    Alexa değerinin kendine özel bazı kriterleri mevcuttur. Alexa bu değerler üzerinden verileri toplar ve web sitelerini bunlara göre değerlendirip kendine özel bir sıralama çıkartır. Bu verileri alexa toolbar sayesinde bu uygulamayı kullanan kişilerin üzerinden toplamaktadır. Yani sitenize giren ziyaretçilerden alexa toolbar kullanan kişi sayısı fazla ise alexa sadece bu uygulamadaki verileri topladığı için bu alexa değerinizin düşmesine yardımcı olabilecek bir unsurdur. Normal girişlerin alexa değerini arttırmaya yönelik bir katkısı mevcut değildir.

    Alexa değerinizi daha da düşürmek istiyorsanız forum gibi yerlerde web sitenizi paylaşıp oradaki kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Yazılım yada SEO ile uğraşan neredeyse herkesin bilgisayarında alexa toolbar kuruludur. Eğer aktif ve yazılımcı kitlesinin kullandığı bir forumda yapacağınız paylaşımlarda buradan sitenize gelen kullanıcı sayısı fazla olursa bu sayede alexa değeriniz daha da düşecektir.

Alexa Değeri Nasıl Düşer Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X