SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Alexa Backlinkleri Nasıl Arttırabilirim?

0
Nail Çoban
Nail Çoban
Alexa 4 sene önce 468 Görüntülenme

Merhaba hocam ;

Alexa üzerinde 2 haftada gayet iyi bir çalışmayla Dünya sıralamasında 2 milyon Türkiye sıralamasında da 45 bine yükseldim. Fakat Alexa backlink konusunda herhangi birşey yapamadım. Alexa’daki backlink sayısının arttırılması için nasıl bir çalışma yapmalıyım ?

Alexa Backlinkleri Nasıl Arttırabilirim? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 18 Şubat 2015, 11:43

  Merhabalar,

  Öncelikle Alexa hakkında bilgi verelim. Alexa dünya ve ülke genelindeki sıralamaları toolbar, widget ve eklentiler sayesinde fark edip, buna göre sıralamalarda değişim gösteren bir sayaç diyebiliriz. Alexa farkettiği siteleri almış olduğu ve sıralamalarında iyi yerlerde olan sitelerin kısmi backlinklerini inceleyerek ve araştırarak o sitelerden farklı sitelere link dağıtımı yapmaktadır.

  Alexa backlinklerin SEO konusunda etkisinin olup olmadığını söylemek doğru olmayacaktır fakat Alexa’da olan backlinklerin artması için Alexa değerleri iyi olan sitelerden link almak, rakip siteleri yada sektörleri araştırarak alınan backlink sayılarında link veren sitelere sitenizin linkini ekleyebilirsiniz. Bu belli bir süre sonra Alexa’nın backlinkleri tespit etmesi ve link sayılarınızın artmasını sağlayacaktır.

Alexa Backlinkleri Nasıl Arttırabilirim? Sorusunu Cevapla