SEO Hocası'na Sor

Alexa Backlink Sayısı Arttırma

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alexa 6 sene önce 1190 Görüntülenme

Bazı WordPress tabanlı sitelerde yorum yapınca site adresini ve isme anahtar kelime girince siteme giriyor. İsme tıklayınca bu Alexa backlinkimi arttırır mı? Normal backlink üzerinde bir etki yaratır mı?

Alexa Backlink Sayısı Arttırma için Yanıtlar

 • admin
  Admin 7 Temmuz 2014, 08:17

  Merhabalar,

  Yorum backlink olarak bahsettiğiniz içerikler normal backlink sayılarınıza direkt olarak etki yaratacaktır. Alexa konusunda ise ne tür tepki vereceğini ve göstereceğini ancak Alexa belirleyecektir çünkü Alexa Google’dan tamamen farklı bir firmadır ve hizmet kuruluşudur.

  Yakın bir zaman önce Amazon tarafından satın alınan Alexa herkes tarafından ilgi odağı olmuştu. Alexa dünya ve ülke sıralamasının düşük olması hakkında onlarca zaman uğraşmalar ve Alexa içerisinde backlink konusu etken olmuştu.

  Bu şu gerçeği ne yazık ki değiştirmiyor. Alexa tamamen Google’dan ayrı bir firmadır ve Alexa içerisinde olan ve biten her şey ne yazık ki Google’yi pek o kadar alakadar etmemektedir. Çünkü Alexa kendi sistemini kurmuş, Alexa toolbar yardımıyla dünyadaki olan tüm siteleri kendi algoritmalarına göre sıralayan bir sistemdir.

Cevapla

Alexa Backlink Sayısı Arttırma Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla