SEO Hocası'na Sor

Alaxa değerim sürekli düşüyor ne yapmalıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 5 sene önce 906 Görüntülenme

Hac ve umre ile ilgili 1 aylık bir sitem var. Sitenin içinde blog yazıları, soru cevap alanı gibi sürekli aktif alanlar var. Güncel olarak makale girişi yapılıyor. Daha önce kelimelerim hiç çıkmıyordu ve umre turu kelimem 200.sıradan çıkmaya başladı. Alexa değerim ise açıldığından beri sürekli oynama yapıyor, giderek kötüye gidiyor. Bunu nasıl önleyebilirim, sorun ne olabilir?

Alaxa değerim sürekli düşüyor ne yapmalıyım? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 24 Mart 2015, 16:21

  Merhabalar Burak Bey;

  Öncelikle Alexa düşmesi olumlu bir durumdur. Alexa değeriniz ne kadar düşük olursa o kadar iyi bir durum olacaktır. Sanırım Alexa değerinizin yükseldiğinden şikayetçisiniz 🙂

  Alexa değeri, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitede geçirdiği süre, toplam görüntülediği sayfa, sitenizin arama motoru nezdindeki kalitesi, sitenize gelen ziyaretçinin hangi siteden geldiği ve bu sitelerin kalite durumu, sayfada kalma süreleri gibi nedenler ile doğru orantıda yükselir yada düşer.

  Ziyaretçilerin sitenizde daha fazla zaman geçirmesi için; ideal uzunlukta bir yazı, bu yazıyı destekleyen ilgi çekici görseller ve özellikle sayfanızda yer alan yazı ile ilgili bir video ziyaretçinin sayfanızda kalma oranını arttıracak ve alexa değerinin düşmesine neden olacaktır.

  Alexa değerini ise, global olarak tüm web sitelerini gerçekçi veriler ile ölçüp değerlendirecek bir araç bulunmadığı için dikkate alabilirsiniz. Çünkü somut bir verilere dayanmaması ve bu durumda sıkça manipüle edilebilir olması gibi nedenler Alexa değerinin gerçekçiliğini ve güvenilirliğini azaltmaktadır. Ancak yine de global bazda ölçümleme kriteri olarak fikir verdiğinden dolayı kısmen dikkate alınabilir.

Cevapla

Alaxa değerim sürekli düşüyor ne yapmalıyım? Sorusunu Cevapla

Alaxa değerim sürekli düşüyor ne yapmalıyım? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla