SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Ajax Siteler

Ahmet Demir
Ahmet Demir
AJAX Kontrolü 2 sene önce 67 Görüntülenme

Hocam tekrardan merhaba bir sorum daha var. ben sitemi wix.com üzerinden yaptım uzun süredir bu siteyi kullanıyorum. wix.com ajax sistemini kullanıyor ve sitemin bounce rate’i çok yüksek. bounce rate’in yüksek olmasıyla ajax sistemlerin bir alakası var mıdır ?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Ajax Siteler için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • Atalay Sidar
  Atalay Sidar 20 Ekim 2015, 13:16

  Merhabalar,

  wix üzerinden yapılan sitelerde genel problem sistemin ajax ile çalışmasıdır. Yani Google botları site içeriğindeki yazıları okuyamadıkları için, Google da wix üzerinde yapılan siteleri arama sonuçlarına yansıtamamaktadır. Yakın zamanda konu ile ilgili olarak Google, bu sorunu çözmek için uğraştıklarından bahsetmişti.

  Bounce Rate’nin ajax ile doğrudan bir alakası yoktur. Fakat bu değeri yüksek tutmak istiyorsanız önem vermeniz gereken bir kaç nokta vardır. Bounce Rate içerik, sayfa yüklenme hızı ve web sitenize gelen trafik ile doğru orantılı bir şekilde artış göstermektedir. Sitenize gelen kullanıcı sitede ne kadar fazla sayıda sayfa görüntüler ve gezinme sayısı çok olursa bounce rate değeriniz de o miktarda artar. Bu değeri yüksek tutmak için breadcrumb özelliğini mutlaka kullanmanızı tavsiye edebilirim.

  Ek olarak Google Speed Test üzerinden sitenizi ve sayfalarınızı analiz ederek bu sayfaları nasıl daha hızlı hale getireceğinize dair Google yönergelerini takip edip gerekli optimizasyon ayarlarını yapmalısınız.

Ajax Siteler Sorusunu Cevapla

X