SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Ajax Siteler

0
Ahmet Demir
Ahmet Demir
AJAX Kontrolü 4 sene önce 1067 Görüntülenme

Hocam tekrardan merhaba bir sorum daha var. ben sitemi wix.com üzerinden yaptım uzun süredir bu siteyi kullanıyorum. wix.com ajax sistemini kullanıyor ve sitemin bounce rate’i çok yüksek. bounce rate’in yüksek olmasıyla ajax sistemlerin bir alakası var mıdır ?

Ajax Siteler için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 20 Ekim 2015, 13:16

  Merhabalar,

  wix üzerinden yapılan sitelerde genel problem sistemin ajax ile çalışmasıdır. Yani Google botları site içeriğindeki yazıları okuyamadıkları için, Google da wix üzerinde yapılan siteleri arama sonuçlarına yansıtamamaktadır. Yakın zamanda konu ile ilgili olarak Google, bu sorunu çözmek için uğraştıklarından bahsetmişti.

  Bounce Rate’nin ajax ile doğrudan bir alakası yoktur. Fakat bu değeri yüksek tutmak istiyorsanız önem vermeniz gereken bir kaç nokta vardır. Bounce Rate içerik, sayfa yüklenme hızı ve web sitenize gelen trafik ile doğru orantılı bir şekilde artış göstermektedir. Sitenize gelen kullanıcı sitede ne kadar fazla sayıda sayfa görüntüler ve gezinme sayısı çok olursa bounce rate değeriniz de o miktarda artar. Bu değeri yüksek tutmak için breadcrumb özelliğini mutlaka kullanmanızı tavsiye edebilirim.

  Ek olarak Google Speed Test üzerinden sitenizi ve sayfalarınızı analiz ederek bu sayfaları nasıl daha hızlı hale getireceğinize dair Google yönergelerini takip edip gerekli optimizasyon ayarlarını yapmalısınız.

Cevapla

Ajax Siteler Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla