SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

AdWords Yatırımında Bonus Ücret Kazanır Mıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 921 Görüntülenme

Sizlerden SEO paketi satın almak istiyorum. Konu ile başvurumu yaptım. Bu SEO hizmetini aldıktan sonra amacım kendi AdWords reklamlarımı kendim vermek.

Sorum şu; Google belirli bir meblağ ödediğimde bana bir promosyon verir mi? Örneğin 12.000 TL’lik bir reklam verdiğimde bana bonus bir bütçe ayırır mı? Bu oranların yazılı olduğu bir kaynak bana tavsiye eder misiniz?

AdWords Yatırımında Bonus Ücret Kazanır Mıyım? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 25 Ekim 2014, 07:07

  AdWords bildiğiniz üzere Google üzerinde ücret yatırılarak yapılan reklam çeşididir. Reklamlar anahtar kelime üzerinden tık başı hesaplanarak her kelime için ayrı bütçe harcamaktadır. Kısa süreli bir yatırımda çok hızlı geri dönüşler almanızı sağlayan reklam çeşididir.

  AdWords çalışmalarına ne kadar yatırım yapılırsa yapılsın 1 hesap üzerinde yürütülen farklı adresler var ise Google teşvik amaçlı bir meblağ yatırdığında bir kaç ay sonra site adına özel olarak 100 – 150 TL arası kupon gönderimi yapmaktadır. Harici olarak toplu ödemelerde yada farklı şekillerde promosyon kredi vermemektedir. İlerleyen zamanlarda siteniz yada siteleriniz için ekstra indirimler sunabilmektedir.

  AdWords ile SEO arasındaki tek bağ ise SEO sıralamalarınız yüksek olduğunda siteniz için ödenen meblağ ise sıralama durumuna göre değişken olacaktır. Organik sonuçlarda ön sayfalarda olursanız bir kelimeye örnek olarak;

  TBM 1 TL olsa bile ödeyeceğiniz ücret takribi olarak 0.65Kr olarak değişkenlik gösterecektir.

Cevapla

AdWords Yatırımında Bonus Ücret Kazanır Mıyım? Sorusunu Cevapla

AdWords Yatırımında Bonus Ücret Kazanır Mıyım? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla