Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Nisan 2022

İyi günler,
Seo yaptığımız site bir kaç hafta da bir kısa süreliğine 503 hatası verip tekrardan açılıyor. benim sorum bu hatayı ortadan nasıl kaldırabilirim. aynı zamanda bu hata anahtar kelimelerde sitemin sıralamasını düşürür mü?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Mart 2022

Rekabetçi türk (rekabetciturk.Com) adında yeni açılan bir sayfam mevcut. sayfam ilk açıldığında google anında 39 sayfamı indexlemişti. fakat htacces ile oynamalar yaptıktan sonra bu indexler kaldırıldı ve şu an sorunsuz bir htaccess ile sitemap eklememe rağmen ne google ne de yandex sayfamı hiçbir şekilde indexlemiyor. bu can sıkıcı sorunun kaynağı sizce ne olabilir? dilerseniz incelemeniz için htacces ayarları mı da gönderebilirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mart 2022

Sadece İstanbul'daki motor kuryeler için günlük hizmet verdiğimiz sitemiz için seo danışmanlığı alıcaz. İstanbul seo ajansı ile anlaşmamız yeterli olur mu yoksa daha genel çalışan seo ajansı mı seçmeliyiz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mart 2022

Hocam biz daha önce ekibimizdeki bir takım arkadaşıyla seo çalışması yaptık ama istediğimiz sonuçları alamadık. kurumsal seo ajansı ile çalışırsak nasıl bir hizmet alabiliriz? sizce seo ajansıyla mı çalışmalıyız yoksa seo danışmanlığı alabileceğimiz birini mi ekibe dahil etmeliyiz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

24 Mart 2022

Biz e-ticaret yapmıyoruz. internet sitemizden tek beklentimiz rakiplerimizden daha çok tanınmak. biz seo ajansı ile çalışalım mı? seo ajansı bize nasıl hizmet verir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

24 Mart 2022

Selamlar hocam, seo ücreti için size danışmak istediğim bazı konular var. Bazı şirketler sadece e-ticaret siteleri için çalışıyor ve ücretleri çok daha yüksek oluyor diğer ajanslara göre. Sizce bu şekilde sadece e-ticaret için çalışan ajanslardan mı seo hizmeti almalıyız?

Bir diğer sorum da seo ajansı ile çalışma yaparken bir yandan da reklam ajansı ile çalışırsak bize katkısı olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Mart 2022

Selamlar hocam, size iki tane sorum olacaktı. i̇lk sorumu internette araştırma yapmama rağmen kendim cevaplayamadım. ikinci sorumu ise arattığımda yarım yamalak cevaplar vardı ve beni tatmin etmedi, bu yüzden size ikisini birden soracağım.

Yine de şunu belirtmeliyim, ilk sorum öncelikli ve benim için asıl önemli soru bu.

10 ay önce bir kişisel blog açtım ve 6-7 içerik girdikten sonra kapattım. yakın zamanda bu blogu tekrar açma kararı aldım, paralı bir wordpress teması satın aldım ve teknik detaylarla kendimi 2 hafta kadar günde 4-5 saat meşgul ettim.

Son üç haftadır içerik üretmeye başladım. 20-25 günde yaklaşık 10 tane içeriğim oldu. her gün içerik üretmek için enerjim ve kaynağım var ancak içeriklerimi yayınlama stratejimi henüz oturtamadığım için biraz yavaş kaldım.

İşin kötü yanıysa bazen bir içeriği yayımlarken, daha öncesinde yayımlamış olmam gereken bir içeriğe referans vermem gerekiyor. ilk başta referans vereceğim içeriği yayımlayım daha sonra asıl içeriği yayımlamak da cazip gelmiyor. hem ana sayfamda bir kirlilik olur hem de peş peşe yayım yapınca google beni spame atabilir (emin değilim) diye çekiniyorum.

Tek çözümü referans vereceğim belli başlı içerikleri önden üretip, yayımlarken tarihlerini 2-3 hafta, belki de 1-2 ay geriye atmak ama google bey buna kızar mı, tepkisi ne olur hiçbir fikrim yok.

Yazılarımı eski tarihlerde göstermek seo açısından bana sorun yaratır mı?

İkinci sorumsa şu,

Baclkink türlerini ve elde etme yöntemlerini iyice araştırdım, gerek sosyal imleme, gerek edu/gov, gerek fotoğraf backlink alabilmek için kendime bir arşiv oluşturup toplam 3000 civarı yüksek da/pa site depoladım.

Ancak sitemde henüz 7 tane içerik olduğu için ve benim haricimde daha 1 tane tıklama bile almadığı için (bir süre gizli tutmak istiyorum) backlink çalışmalarına başlamadım.

Yine de başlayacağım zaman backlinklerin bir kısmını ana sayfama, bir kısmını da oluşturduğum pillar contentlere almayı planlıyorum. oranı 50/50 tutacağım. bu doğru bir strateji midir?

Asıl sorumsa şu, backlink almaya başlarken ilk günden gidip 2 tane edu backlink alırsam google'a ters düşer diye korkuyorum. ayrıca elimde fazlaca backlink kaynağı olduğu için bunları nasıl dağıtacağım hakkında hiçbir fikrim yok.

Mesela ilk günden itibaren her gün 2-3 sosyal imleme, 2 edu sitesinden 4 backlink (2 profil 2 yorum), buna takiben haftanın her iki günü bir forum/sözlük tanıtımı birer tane de fotoğraf backlinki alırsam spama düşer miyim? haftada bir kere de pdf backlink alacağım tabi.

Sorum biraz karışık oldu ancak herkes aynı şeyleri anlatıyor hocam. hep backlinki abartmayın, spama düşmeyin, günde 50 tane abanmayın gibi söylemler var. kimse backlink dağılımını nasıl yapmamız gerektiğinden bahsetmiyor.

Çoğu kişi google, sosyal imlemeleri sever diyor mesela. e gidip günde 10 tane alırsam spama düşer miyim, başıma ne gelir hiç ayrıntılı uyaran veya açıklama yapan yok.

Biraz uzun bir soru oldu hocam farkındayım ancak bu iki soruyu cevaplayamadığım için günlerdir websitemi beslemeyi erteliyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Mart 2022

Rewriterule ^(.*)-(.*)$ /post.Php?id=$2 [L,NC]
.htaccess dosyasına bu kodu eklediğimde ftp dosyaları içindeki arasında "-" işareti olan linkler açılmıyor. mesela. ..../font-awesome.Min.Css dosyasını açamıyor. aynı zamanda bir sayfa adında - varsa da açamıyorum. örnek olarak: hakkımızda.Php sayfasını hakkımız-da.Php şeklinde yazarsam açmıyor. bu rewriterule ^...$ arasına - işareti eklediğim için mi diye düşündüm işareti / yaptım. yani: ^(*)/(*)$ şeklinde. bu sefer de hiçbir style yada script sayfasına ulaşım sağlayamadım. localde değil host üzerinde değişiklik yapıyorum. bir dosya içinde değil. urllerin önüne / işaretini eklesem de birşey değişmedi. beni bu konuda yönlendirebilir misiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Mart 2022

14 gün ince haber sitemi açtım.Ancak bugüne kadar googlede gözükmüyor.Ergün 10-15 arası haber. ayrıca, ilan, kendi çıkardığım gazete sayfalarını vs. girmeme rağmen googlede tarama yapmama rağmen gözükmüyor. Sorun nedir, ne yapmam gerek

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Şubat 2022

Merhaba.

Sitemi açalı 8 ay oldu birkaç konu açarak bir süre ara verdim. 1-2 aydır düzenli olarak her gün içerik girmeme rağmen konular index almıyor. önceden 'url denetleyi̇n' bölümünden index almasını sağlayabiliyordum. ama birkaç gündür onu yapmama rağmen gönderdiğim linklerin hiçbiri index almadı.Ne yapacağım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 Şubat 2022

Backlinklerin indekslenmeleri uzun zaman alıyor bazen hiç indekslenmiyor. Alınan backlinkleri kolay indeksletme yöntemleri var mıdır

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Şubat 2022

Merhaba,

Sitemde kullandığım siteadi.Com/yonlendir/123(id) şeklinde bir yönlendirme yapım var.

Tam olarak şöyle çalışıyor: siteadi.Com/yonlendir/123 linkine tıklandığı anda x sitesine yönleniyor. google consol'da "yönlendirmeli sayfa" olarak gösteriyor. seo programları ile linkleri tarattığımda "302 moved temporarily" olarak görünüyor.

Sorum şu: bu yönlendirme linklerini indexlememeli miyim?