SEO Hocası'na Sor

9 Yıllık Forum Sitesinin Çöküşü

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Yönlendirme 3 ay önce 21 Görüntülenme

9 yıl önce kurduğumuz ve günlük 50k hitlere çıkan forum sitesi sunucu problemleri, sunucu taşıma, negatif seo, forumda bulunan çoğu konunun hatalı silinmesi, DDos saldırılar vb. nedenlerden dolayı 2018 senesinde dibe vurmuştur. Şuan günlük hitimiz 100-500 arası Google index sayımız 200klarda iken her geçen gün düşerek 2k gibi bir rakama gerilemiştir ve index almaz olmuştur. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor 301 çekerek .com uzantıdan .net uzantısına geçerek başlasam iyi bir başlangıç mı olur SEO çalışması yaptırsam bir etkisini görür müyüm ya da nasıl bir çalışma olmalıdır?

9 Yıllık Forum Sitesinin Çöküşü için Yanıtlar

 • Mustafa Uzun
  Mustafa Uzun 25 Haziran 2020, 17:21

  Merhabalar,

  Öncelikle belirtmiş olduğunuz yıllardaki algoritmalar ile güncel arma motoru algoritmaları çok fazla değişerek gelişmiştir. Bu durumdan kaynaklı yeni algoritma gereksinimlerini sağlayamadığınız için trafik verilerinizde düşüşler olmuş olabilir.

  Alternatif olarak belirtmiş olduğunuz yönlendirme ile alakalı;

  Yönlendirme yapmak doğrudan sitenizin trafiğini arttıracak bir strateji değildir, burada önemli olan mevcut web sitesinin yada yönlendirme yapıldıktan sonraki web sitesinin arama motorlarının algoritmasına uygun hale getirilmesidir. Bu kriterler haricinde negatif SEO vb. çalışmalar yapıldı ise bağlantı analizleri yaparak bunlar belirlenerek engellenebilir.

Cevapla

9 Yıllık Forum Sitesinin Çöküşü Sorusunu Cevapla

9 Yıllık Forum Sitesinin Çöküşü ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla