SEO Hocası'na Sor

301 Yönlendirmesi Sitedeki İndex Hızını Etkiler mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 5 sene önce 951 Görüntülenme

Adult webmaster’ların işlerini az çok bilirsiniz. Siteye saldırılar nedeniyle spama düşer ya da tib engeller. Bunun sonucunda yeni domain ve 301 yönlendirmesi..
Fakat son zamanlar yeni domainlere taşıdığım sitem neredeyse indeks almamakta. Alıyor aslında. Google’da site: olarak aratınca 4k küsur indeks gösteriyor. Fakat 2. sayfaya gelince 200 küsur indeks gösterip geri kalanını göstermiyor. Bunun sebebi nedir?

301 Yönlendirmesi Sitedeki İndex Hızını Etkiler mi? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 20 Haziran 2015, 13:16

  Merhabalar,

  Sitenize yapılan herhangi bir Black SEO çalışması varsa öncelikli olarak düzenli aralıklarla backlinklerinizi kontrol etmeli, zararlı olan backlinkleri Google Disawow aracı ile engellemelisiniz. Bu şekilde düzenli olarak kontroller gerçekleştirirseniz siteniz SEO açısından bir zarar görmeyecektir.

  301 yönlendirmelerinden bahsedecek olursak, ceza almış bir site 301 yönlendirmesi ile başka bir siteye yönlendirildiği zaman ceza alan domain adresine ait kötü ve zararlı olan backlinkler hariç diğer bütün backlinkler yönlendirildiği web sitesine aktarılmaktadır. Yani 301 ceza alan sitenin iyi olan tüm yanlarını yeni web sitenize aktarır ve kalıcı bir yönlendirme sağlar.

  Google üzerinde site:domain.com sorgusunda bazı indeksleriniz görünmüyorsa bunlar Google tarafından kaldırılmış olan indekslerinizdir. 301 olarak yönlendirdiğiniz web siteniz indeks almıyorsa bu durum oldukça normaldir, Google üzerinde bulunan indeksleriniz zaman içerisinde silinecektir. 301 yönlendirmesi Google tarafından kalıcı bir yönlendirme olarak adlandırılır ve o siteye artık erişim olmadığını ve o domainin artık kullanılmayacağını belirtir.

Cevapla

301 Yönlendirmesi Sitedeki İndex Hızını Etkiler mi? Sorusunu Cevapla

301 Yönlendirmesi Sitedeki İndex Hızını Etkiler mi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla