SEO Hocası'na Sor

301 Yönlendirmesi Takibi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 6 sene önce 1336 Görüntülenme

Merhabalar,

Sitemi sizinde tavsiyeniz sonucu .com uzantısından .com.tr uzantısına 301 ile yönlendirdim, yönlenme işide çok hızlı şekilde oluyor, linkler yeni domaine şuan sorunsuz geçiyor,size sormak istediğim,

1- Bu 301 yönlenmesini nasıl kontrol edebilirim,neyin yönlenip yönlenmediğini yada sorunu var mı yok mu diye nasıl kontrol edebilirim,

2- Bu yönlenme son bulduğunda eski domainim bütün linkleri Googleden silinecek mi yoksa her iki siteminde Google aramalarında olacak mı?

3- Yeni sitem yönlenme aşamasında olduğundan konular ekleme yapmamı hangi aşamada yapmalıyım, beklemelimiyim yoksa direkt siteme eklemem gereken yazıları yazmaya başlamalımıyım?

4- Yeni sitemle ilgili sosyal link ve makale çalışmalarına başlamalımıyım yoksa belli bir süre beklemem gerekir mi? Bu siteme bir zarar verir mi?

5- Yeni sitemdeki anahtar kelimelerde ilk sayfaya çıktığımda 1 sene sonra falan eski sitemin 301 yönlenmesini kaldırıp , direkt domain panelinden URL yönlendirme yapsam bir zararı olur mu?

301 Yönlendirmesi Takibi için Yanıtlar

 • admin
  Admin 24 Aralık 2014, 08:48

  Merhabalar,

  Sorularınıza maddeler halinde cevap verelim. Ayrıca bir web sitesinin yönlenip yönlenmediğini, hangi sayfaların yönlendiğini Google site sorgulamasıyla yapabilirsiniz.

  Örnek olarak;

  site:webtures.com aramasını Google’da gerçekleştirdiğinizde o siteye ait tüm indexler size görünecektir. Bağlantılara tıklayarak siteyi takip edebilirsiniz.

  1- Kontrolü site sorgulamasıyla yapabilirsiniz. Harici bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca “301 Parmanent” yada “302 Redirect” yönlendirmesinden 301 kalıcı yönlendirmesi yaptığınıza emin olmalısınız.

  2- Eğer sistemde 301 yönlendirmesi yapmışsanız 180 gün içerisinde tüm indexler silinip yeni domain’e geçecektir. 302 geçici yönlendirme varsa da indeksler geçici bağlantı kalkana kadar kalacaktır.

  3- Siteniz yönlendirme aşamasında olsa dahi içeriklerinizin girişini yapabilirsiniz. Herhangi bir zararı olmayacaktır.

  4- Sosyal medya sitelerinde sitenizin tanıtımına yada makale çalışmalarına ara vermeden devam edebilirsiniz. Sosyal medya çalışmalarının sitenize zararı olmamaktadır.

  5- Eğer alan adına ait eski bir güç söz konusuysa yönlendirmeyi kaldırdığınızda doğal olarak o alan adının gücüde yönlendirme kalktıktan sonra doğal olarak düşecektir.

Cevapla

301 Yönlendirmesi Takibi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla