SEO Hocası'na Sor

301 Yönlendirmesi ile İndexleri Nasıl Silebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 6 sene önce 842 Görüntülenme

Merhaba hocam benim bir sorum olacaktı. Benim 1 sırada olan bir sitem tib yemiş durumda ve bende eski yabancı 2002 kayıtlı bir domain aldım ve 301 yaptım fakat yönlendirdiğimde bu yabancı olan eski sitenin baktım içerikleride çıkmaya başlamış site:sadas.com yazdığımda çıkmış yani, Bende o eski indexleri sildirmek için sitemin 404.php sinde Googlebot noindex kodlarını koydum sizce iyi midir? Engelledim yani eski bu yabancıların indexleri silinsin diye ve sitem eski yerine gelmedi acaba 301ü bozup yeni bir domain alıp ona mı yönlendireyim ne yapayım bekliyim mi acaba hocam?

301 Yönlendirmesi ile İndexleri Nasıl Silebilirim? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 13 Aralık 2014, 09:03

  Merhabalar,

  301 ile site taşıma konusuyla ilgili bilgi verelim. 301 yönlendirmesinde bir web sitesi taşınırken var olan tüm indeksler yeni olarak belirlenmiş bir web sitesi alan adına geçiş yapıldığında o alan adına ait eski indeksler mevcutsa doğal olarak eski indeksler’de Google tarafından yeniden görüntülenecektir, belli bir süre sonra da 404 hatasıyla temizlenecektir.

  Burada 404 sayfasına meta etiketi ve robots.txt dosyasından engelleme verdiğinizde doğal olarak eski sayfalara ait indeksler 404 hatasına düşecek ve silinmeye başlayacaktır. Burada yapmanız gereken kontroller ise site yöneticisi araçlarından düzenli olarak kontrol etmeniz çok daha sağlıklı bir adım olacaktır.

  301 yönlendirmesini bozacak bir olumsuz durum olmamaktadır lakin siteniz eski bir domain olduğu için sitenize gelen backlinkleri kontrol etmeniz ve zararlı/gereksiz bağlantıları engellemenizi de ayrıca tavsiye etmekteyiz.

Cevapla

301 Yönlendirmesi ile İndexleri Nasıl Silebilirim? Sorusunu Cevapla

301 Yönlendirmesi ile İndexleri Nasıl Silebilirim? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla