SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

-30 Cezası Nedir ve Nasıl Çıkılır?

0
Ozandeniz26
Ozandeniz26
-60 Cezası 5 sene önce 628 Görüntülenme

Merhaba.

Bundan yaklaşık 7-8 ay önce google’daki değişiklikler sonucu bütün sitelerim gerileme yaşamıştı.Bunlardan birisi 1. sayfadan 10. 12. sayfalara kadar geriledi ve halen 10. sayfada ki, bu siteden zaten ümidi kestim.

Kalan sitelerim de ilk sayfa 4.5 sıraları paylaşıyorken 3. sayfaya gerilediler, ne ilerliyorlar ne geri düşüyorlar, 3. sayfada sabit bekliyorlar.

Biraz araştırdım; -30 -60 türü cezalardan biri olduğu kanısına vardım.Fakat sorun şurda ki; bu cezaların süresi 3 ay yada 6 ay sürüyormuş.

Bu sorunu bir türlü atlatamadım, ha bugün düzelicek ha yarın düzelicek derken bunca zaman geçti.

Bu konuda bir fikir verebilirmisiniz ? Şuanda aklımdan geçen cezada olan sitelerimden birtanesini komple silip tekrardan kurmak.(yakın bir dostum aynı durumdan bu şekilde kurtulmuş)

Dipnot; Yaklaşık bundan 1 ay önce 3 günlüğüne bahsi geçen sitelerim tekrardan 1. sayfada yer almıştı, ama 3 gün sonra tekrar geri gittiler.

Fikir sunabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

-30 Cezası Nedir ve Nasıl Çıkılır? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 30 Nisan 2014, 13:33

  Merhabalar.

  Google’nin cezalarından biri olan -30 cezası sitenizin içerisinde yapılan manuel SPAM yada site dışarısında hatalı olarak eklenmiş, zararlı bağlantılar içeren yada kötü backlink yönlendirilmişse bu tür cezalara sebebiyet vermektedir.

  Çözüm için sitenin hangi sebepten dolayı bu cezayı aldığını araştırmak gerekmektedir. Konuyla ilgili olarak http://www.SEOhocasi.com/google-cezalari-ve-nedenleri/ adresindeki makalemizi okuyabilirsiniz.

-30 Cezası Nedir ve Nasıl Çıkılır? Sorusunu Cevapla