SEO Hocası'na Sor

3 Ayda Kâra Geçmek Mümkün Mü?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel 5 sene önce 766 Görüntülenme

Hocam hayırlı bereketli işler, size bir soru sormak istiyorum: Günlük hiti 1000-5000 arasında olan bir sitenin günlük adsense kazancı 5 -10 TL civarı. Aylık 1000 TL den SEO yaptırdığımız zaman 3 ayda personel ve haber ajansı ücreti ile sadece gider 9500 TL civarı. Sizce bu durumda 3 ay içinde bizim kâra geçmemiz mümkün mü?

SEO tecrübem yok, tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum. Biraz bilgi verirseniz müteşekkir olurum.

Ayrıca artık google newsten de trafik gelmiyor son güncelleme küçük siteleri bitirdi. Google, köklü ve işin hakkını veren siteleri ihya etmeye başladı. Bu durumda ne önerebilirsiniz? Facebook’da artık trafik göndermiyor. Gruplara vs bir kaç link atınca profili kapatıyor. Ticari iş için kullanmaya çalışıorsunuz buna izin vermeyiz diye mail atıyorlar.

3 Ayda Kâra Geçmek Mümkün Mü? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 8 Haziran 2015, 15:26

    Merhaba Sinan Bey,

    SEO hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için kitaplarımızı okumanızı öneririz. Tabi ki bir sektörün ne kadar ticari kazanç sağlayacağını o sektörle ilgili deneyime sahip olduktan sonra söylemek doğru olacaktır. Bu sebeple bir haber sitesinin sağlayacağı getiri konusunda net bir tahmin yapmak zor olacaktır. Ancak SEO ve Sosyal Medya en güçlü kaynaklardır diyebiliriz. Bu sebeple buraya yapacağınız yatırım daha hızlı geri dönüş almanızı sağlayacaktır. Ancak rekabetin de çok yüksek olması kâra geçmenizi zorlaştıracak bir unsurdur. Tahminim 1 – 1.5 yıllık bir süreç gerekebilecektir.

Cevapla

3 Ayda Kâra Geçmek Mümkün Mü? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla