SEO Hocası'na Sor

10 Günlük Site İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 6 sene önce 847 Görüntülenme

Henüz bir haftalık bir site için sırasıyla yapılması gereken SEO yatırımları neler olmalıdır?
Not: Siteiçi SEO ve optimizasyon yapılmıştır. Yüklenme hızı, mobil uyumluluğu, sitemap ve rss’i bulunmakta ve Google Search Console’a site eklenmiştir. Aşağıdaki adımlar rastgele ve temel bilgiler ile yazılmıştır.

1-)Site için sosyal ağ sitelerinden site linkinin paylaşılması, girilen içeriklere göre tweet vs. gönderilmeli
2-) her gün 1 adet olmak üzere 5 adet pr2-p4 siteden tanıtım yazısı.
3-)sırasıyla .com, edu.tr, .net, .org pr4-5 sitelerden backlink
4-)Google Search Console’dan gelen potansiyel arama sorgularına göre backlink toplama mesela “SEO hocası” kelimesinde arama yapılmış ancak tıklama olmamış

5 ve devamı şeklinde nasıl olmalıdır?

Teşekkürler.

10 Günlük Site İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalı? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 8 Haziran 2015, 15:14

  Merhaba Burcu Hanım,

  Yeni açılmış web siteleri Kaan Gülten’in deyimi ile bebektir. Nasıl bebekler önce emekler, sonra düşe kalka yürümeyi öğrenir ve en son koşabiliyorsa yeni açılan web siteleride bu yapıya göre önce emeklemeyi, sonra yürümeyi ve en son koşmayı öğrenmelidir. Yani çok aceleci davranarak agresif bir yapı ile backlink alma çabasına girerseniz bu yaptığınız çalışma bir süre sonra spama dönüşebilir ve web siteniz Google tarafından cezalandırılabilir.

  Yeni açılan web siteleri için bahsettiğiniz şekilde agresif bir yaklaşım yapmamanızı öneririz. Şunuda belirtmekte fayda var, Google artık PageRank değerini güncellemiyor, dolayısıyla Pr değeri yüksek sitelerden almış olduğunuz backlinkler ile Pr değeri düşük olan web sitelerinden almış olduğunuz backlinkler arasında hiçbir fark olmayacaktır.

  Backlink alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, size backlink veren sitenin kaliteli bir site olması ve sektörünüz ile alakalı içeriklere sahip olması gerektiğidir.

  Kısaca yeni açılan web sitelerinde öncelikle site içeriği zenginleştirilmeli, kullanıcı kazanmaya çalışılmalıdır. Web siteniz belli bir değer kazandığı zaman yavaş yavaş backlink almaya başlayabilirsiniz.

Cevapla

10 Günlük Site İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalı? Sorusunu Cevapla

10 Günlük Site İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla