SEO Hocası'na Sor

1 Yazıdan 3 Link Çıkmak Mı 3 Yazıdan 1 Link Çıkmak Mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Dış Link Sayısı 2 sene önce 590 Görüntülenme

Merhaba,

Bir tanıtım yazısı alışverişi yapacağız. Yayın yapılacak site için 1 yazıdan 3 link çıkışı yapmak mı, yoksa 3 farklı yazıdan 1’er link çıkışı yapmak mı daha az zararlı olur?

1 Yazıdan 3 Link Çıkmak Mı 3 Yazıdan 1 Link Çıkmak Mı? için Yanıtlar

 • Bereket Parlak
  Bereket Parlak 20 Mayıs 2018, 04:54

  Merhabalar Misafir Kullanıcı,
  Hedefiniz ana sayfa ise 1 içerikten 3 link çıkışı yapmak doğru olmayacaktır. Sebebine gelince aynı içerik içerisinde asıl anahtar kelime ele alınabilmesi ve etkili bir içerik haline gelebilmesi için odak noktayı kullanıcı hedefine göre düzenlemeniz şüphesiz en doğru olan yoldur.

  İçeriklerden link çıkış mantığı siteniz ve anahtar kelime hedefi olan sayfa veya kategorilerinizle ilgili detaylandırılmış bilgilerin yer alması kullanılan içeriğin kalitesini de belirtmektedir. Dolayısıyla 3 farklı içerikten birer link çıkışı sağlamanız tamamen kullanıcı odaklı olup etkili olmakla birlikte zararsız olacaktır.

  Ayrıca yalnızca ana sayfayla ilgili bir tanıtım yazısı paylaşımı söz konusu olacaksa tanıtım yazısı başlığının site adını geçirmesi, 1 adet ana sayfanızda hedeflediğiniz anahtar kelimeyi link çıkışı olması ve site sonunda URL adresiyle yönlendirme yapılması çok doğru bir içerik olacaktır.

  Doğru içerik konusunda da sitenizin ana sayfası, 2 adet farklı sayfa yada kategori sayfalarına ait bilgi ve yönlendirmeleri bir yazı içerisinde doğru açıklama ve içeriklerle de yapar, diğer bir yöntem olarak aynı makaleyi konu başlıklarıyla da bölüştürme yaparsanız siteniz için etkili SEO, dolayısıyla kullanıcılar için de etkili bir yazı olacaktır.

Cevapla

1 Yazıdan 3 Link Çıkmak Mı 3 Yazıdan 1 Link Çıkmak Mı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla