SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum

0
şükrü Ak
şükrü Ak
Google Sıralama Değişimleri 5 sene önce 545 Görüntülenme

Merhaba

4 yıllık bir sitemiz var. Düzenli olarak özgün içerik ile besliyoruz, dışarı sitelere link veriyoruz, sosyal medya çalışmaları yapıyoruz. Kendimize ait 1,5 yıllık 20 kadar paravan sitemiz var bu sitelerden footer/sidebar link çıkışı yapıyoruz ve tanıtım yazıları da ekliyoruz. Tüm anahtar kelimemizde sitemiz ilk sayfada ancak bir kaç kelime hariç ilk sırada değil. 135k backlink akışı var sitemize. Sorum şu wmtools dan link reddetme aracı ile tüm linkleri reddederek sadece kendi sitelerimizdeki linkleri almamız daha sağlıklı olur mu? Link kaybı olacağı için sıralamadan düşer miyiz? Ne öneriyorsunuz?

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 26 Mayıs 2014, 20:25

  Merhabalar,

  Footer ve Sidebar backlinkleri son algoritma güncellemelerinden sonra önermemekteyiz çünkü Google bu bağlantıları doğal bağlantı olarak görmemektedir. Bu bağlantıların devamında PageRank paylaşımı yada referans olduğu için değil satış odaklı olduğu için Google bu konuda önlem almıştır.

  Anahtar kelimede sorun yaratan bir durum varsa öncelikle o sorunu teşhis etmek ve ardından ona göre bir müdahale etmek gereklidir. Haricinde yapılabilecek işlemler yanlış kararlar doğurabilir.

Cevapla

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum Sorusunu Cevapla

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla