SEO Hocası'na Sor

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Google Sıra Değişimi 7 sene önce 766 Görüntülenme

4 yıllık bir sitemiz var. Düzenli olarak özgün içerik ile besliyoruz, dışarı sitelere link veriyoruz, sosyal medya çalışmaları yapıyoruz. Kendimize ait 1,5 yıllık 20 kadar paravan sitemiz var bu sitelerden footer/sidebar link çıkışı yapıyoruz ve tanıtım yazıları da ekliyoruz. Tüm anahtar kelimemizde sitemiz ilk sayfada ancak bir kaç kelime hariç ilk sırada değil. 135k backlink akışı var sitemize. Sorum şu wmtools dan link reddetme aracı ile tüm linkleri reddederek sadece kendi sitelerimizdeki linkleri almamız daha sağlıklı olur mu? Link kaybı olacağı için sıralamadan düşer miyiz? Ne öneriyorsunuz?

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum için Yanıtlar

  • admin
    Admin 26 Mayıs 2014, 20:25

    Footer ve Sidebar backlinkleri son algoritma güncellemelerinden sonra önermemekteyiz çünkü Google bu bağlantıları doğal bağlantı olarak görmemektedir. Bu bağlantıların devamında PageRank paylaşımı yada referans olduğu için değil satış odaklı olduğu için Google bu konuda önlem almıştır.

    Anahtar kelimede sorun yaratan bir durum varsa öncelikle o sorunu teşhis etmek ve ardından ona göre bir müdahale etmek gereklidir. Haricinde yapılabilecek işlemler yanlış kararlar doğurabilir.

Cevapla

1. Sayfadayım Fakat İlk Sıraya Gelemiyorum Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla