SEO Fiyat Hesaplama

Seocu Tasarım

SEO, Türkçe de arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. Yani günümüzde yaygın olarak kullanılan Google ve buna benzer diğer arama motorlarında aradığımız bir mal ve hizmetin kelimeler ile ilgili sonuçların listelenmesindeki başarıya SEO deniliyor. Bu durumdan anlaşılıyor ki; SEO bir anlamda doğal bir halkça tutulma sağlama aracıdır. Bu hizmeti en doğal ve en güzel şekilde hazırlayanlara ise SEOcu tasarımcı denilmektedir.

Web siteleri ile SEO arasındaki ilişkiyi ele alacak olursak. Teknolojinin gelişmesi ile tabletler, telefonlar ve bilgisayarlar her geçen gün gelişmektedir. Yani her alanda internetten yardım alınmaya başlanmıştır. Her firmaya bir web sitesi olma zorunluluğu getirilmiştir. Bu durumdan web sitesinin ne kadar önemli bir olgu olduğu anlaşılmaktadır. Bu sayede internet milyar dolarlar ile anılan bir reklam olgusu durumuna gelmiştir. Firmalar web siteleri oluşturarak bu sayede reklamlarını ve ürün tanıtımlarını yapmaktadırlar. Hatta ve hatta internet üzerinden sanal satışlar bile yaparak ticaret alanlarını geliştirmektedirler. SEO ise internet üzerindeki bu web sitelerini arama motorlarının kriterlerine göre düzenleyen bir olgudur. Bu durumdan da anlaşıldığı üzere SEO ve web siteleri doğrudan bir ilişkiye sahiptir.Sitelere daha kolay ulaşılabilmesi için SEOcu tasarımcılar sayesinde web siteleri bir düzene sokulur ve istenilen bilgiye insanların daha kolay ulaşılması sağlanır.

SEOcu tasarımcılarının, tasarım üzerindeki görevleri ise küçümsenmeyecek derecedir. Çünkü bir bilgiye, ürüne veyahut hizmete en kısa sürede ve en uygun şekilde ulaşabilmek için sitelerin belirli bir düzene göre düzenlenmeleri gerekmektedir. Bu durumda devreye SEOcular girer. Bir SEOcu olmak kolay değildir. Hızla gelişen internet ortamında her gün oluşan yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak ve en kaliteli en düzenli internet ortamını sağlayıp insanlara kaliteli hizmet vermek çok önemlidir.