SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim

Seocu Nedir ?

İnternet arama motorlarının günümüz iletişim ağının en önemli parçasını oluşturmaktadır. Tüketiciler bir ürün veya hizmet satın alacağı zaman internet arama motorlarını kullanarak firmaların web sayfalarına ulaşmaktadır.  SEO hizmetleri veren firmalar anlaşmış olduğu şirketlerin arama motorlarında en üst sıralara çıkarmaktadır.

SEOcu nedir sorusu ve ne iş yapar soruları son günlerde karşılaşılan sorulardan biridir. SEOcu firmanın konseptine ve yaptığı işe göre belirlenen anahtar kelimeler ile internet ağında en çok ziyaret edilen firma haline getirmektedir.

Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının arama sayfasında sadece ilk sayfaya hatta ilk sayfada ilk 3 sıraya baktığı kanıtlanmıştır. SEOcu nedir sorusuna açıklık getirecek olursak firmaların web sayfalarının gün içinde hiç ziyaret edilmediği durumdan gün içerisinde arama motorunun en üstüne çıkararak en çok ziyaret edilen firma yapmaktadır.

SEOcu nedir; SEO hizmetleri veren uzman kişiler firmaya uygun global anahtar kelimeleri tespit etmekle işi başlamalıdır. Firmanın web sayfasını inceleyerek gerekli düzenlemeleri yaparak sayfanın sosyal medya etkileşimini kontrol ederek bu etkileşim yok ise etkileşim ayarlarını yapmak. Özgün makaleler hazırlatmalı ve bu makalelerin kopya olup olmadığını araştırmalı. Mevcut içeriklerinin minimum uzunlukları, anahtar kelimelerin ne sıklık ile kullanıldığı, imla hataları olup olmadığını denetlemeli. Kullanılan anahtar kelimelerin makale içinde koyu renkte olduğunun kontrollerini yaparak sisteme girerek firmanın durgun satışlarını canlandırmaktadır.