SEO Fiyat Hesaplama

SEO Visibility

SEO visibility Türkçe olarak çevirdiğinizde SEO görünürlüğü yani bulunabilirlik oranı olarak da nitelendirilebilir. Arama motorları üzerinde bulunabilirlik oranını gösteren ve ölçümleyen bu terim için özel olarak oluşturulan SEO araçlarından yararlanabilirsiniz.

SEO VİSİBİLİTY (GÖRÜNÜRLÜK/BULUNABİLİRLİK)

Arama motorları üzerinde internet siteniz için yaptığınız SEO çalışmalarının metrik olarak nasıl fayda sağladığını kolayca ölçüm yapabileceğiniz SEO visibility puanı aynı zamanda rakiplerinizle aranızdaki domain, sosyal medya, backlink, backlink çeşitliliği oran puanları farklarını da göstermektedir.

SEO visibility puanını ölçmek için kullanabileceğiniz araçların başında Serach Metrics platformunun Suite aracını tercih edebilirsiniz.

https://www.seohocasi.com/wp-content/uploads/seo-visibility.png

Yukarıda gördüğünüz grafikte SEO hocası SEO visibility puanının 798 oranında olduğunu görüyoruz. Sosyal medya mecralarını etkin olarak kullanan SEO hocası sosyal görünürlük alanında 37,161 puanına sahip. 6.0 oranında güçlü bir backlink alt yapısına sahip olduğunu da kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

Ayrıca sitenizin değerlerini not alarak rakip siteleriniz ile aranızdaki bulunabilirlik farklarının hangi SEO çeşitlerinden kaynaklandığını da görebilirsiniz. Sahip olduğunuz bu rank değerleri ile SEO çalışmanızı yeniden gözden geçirerek revize edebilir, eksik rank değerlerine sahip olduğunuz SEO çeşitlerine yoğunlaşabilirsiniz.